R7 7700 B650M Plus sistem BIOS güncelleme sonrası ekran gelmiyor

Onrcnayd

Femtopat
Daha fazla  
ASUS TUF Gaming B650M Plus Wi-Fi
AMD Ryzen 7 7700.
Arkadaşlar sistem bu şekilde BIOS güncel sürümünü indirdim ve flash belleğe attım güncellemeyi başlattım reset attı sonrası ekran gelmedi. Fotoğraftaki gibi anakart üzerinde kırmızı ışık yanıyor kasa fanları son seviyede çalışıyor fakat 20 dakikadır görüntü gelmiyor bu şekil duruyor. Sorun nedir acaba beklemem mi gerek yoksa bir sorun oluşmuş mudur?

Dosya Ekleri

• 3C2BFCEC-DCC6-4480-8F95-5045D30298D9.jpeg
    3C2BFCEC-DCC6-4480-8F95-5045D30298D9.jpeg
    110,3 KB · Görüntüleme: 22
BIOS resetleyip denediniz mi?

O zaman resetleyip deneyin hocam.

Kapatıp fişten çekin. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin veya CMOS pinlerini deneyin.

Doğru BIOS mu flashladınız? Ya da doğru şekilde mi flashladınız?
Diğer BIOS'a geçmeyi deneyin anakart üzerinde bir tuş var sağa ya da sola çevirince diğer BIOS'a geçmesi lazım.

Böyle bir tuş var şu an görüntü gelmiyor ekrana bu tuşa kasa çalışırken mi basacağım acaba yoksa kapalıyken mi?

Diğer BIOS'a geçmeyi deneyin anakart üzerinde bir tuş var sağa ya da sola çevirince diğer BIOS'a geçmesi lazım.

Evet doğru BIOS flashladım.

Flash bellek takmadan o tuşa bastım sarı ışık yanıyor sürekli eski sürümüne mi getiriyor acaba yoksa flashbellek takmadan işe yaramaz mı?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    165,6 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Böyle bir tuş var şu an görüntü gelmiyor ekrana bu tuşa kasa çalışırken mi basacağım acaba yoksa kapalıyken mi?

Evet doğru BIOS flashladım.

Flash bellek takmadan o tuşa bastım sarı ışık yanıyor sürekli eski sürümüne mi getiriyor acaba yoksa flashbellek takmadan işe yaramaz mı?

Bunu dener misiniz?

Bunu dener misiniz?

Hocam arkadaki tuşa basınca sıfırladı herhalde bilgisayar açıldı. BIOS'u sıfırladım AMD expoyu kapattım tekrar denedim şu an BIOS güncelemesi yapıyor çok şükür düzeldi gibi fakat oturumu açmaya çalıştım sistemde yapılan değişiklerden dolayı pin değişmesi lazım gibi şeyler söyledi mavi ekran hatası verdi herhalde format atmam gerekecek tekrardan.

Geri
Yukarı