R7 7700X ve 4070 Ti̇ Sistem için 2K 240Hz Monitör Tavsiyesi

FatZEUS

Centipat
Daha fazla  
Sistemim aşağıda ilettiğim şekildedir. 2K 240Hz monitör tavsiyelerinizi bekliyorum.
Soru: Bu sisteme 2K monitör almazsam saygısızlık olur mu? Yoksa 1080p 240 Hz işimi görecek midir?

Monitörlerle çok alakam yok ondan dolayı ne kadar bütçe gerekiyor bilmiyorum ondan dolayı bir şey belirtmedim bütçe alanında.
Kontrol ettiğimde 2K monitörler tavanda şu an dolar kurundan dolayı. En ucuz 2K monitör 20.000₺'den başlıyor.
E-sporcu değilim lakin o hissiyatı yaşamak istiyorum. Ek olarak önereceğiniz monitörün asansör gibi in çık özelliği olursa çok sevinirim. Şu an elimde idareten ASUS 24inç 165Hz monitör var 1080p.

İşlemci:
AMD Ryzen 7 7700X 4.70GHz 8 çekirdek 40 MB önbellek soket AM5.
Ekran kartı:
INNO3D RTX4070 Ti ıchıll X3 12 GB 192bit GDDR6X DLSS 3

Son düzenleyen: Moderatör:
O karta 1080p alırsan en büyük saygısızlığı yapmış olursun 😀

Bu monitörü öneririm.

2K monitörler aşırı pahalı ağa 20k attığın monitör.

4070 güzel bir kart ama 2K'da 240Hz almak kolay değildir. Yani her oyunda alamazsınız.

Bu tür bir şey için önce kendimi toparlamam gerekiyor çok fazla bu fiyat :) Daha yeni 66knın altına girdim.

Bütçe yazmamışsınız ama istediğiniz monitör ıskalası bunun altında değil maalesef.
Bütçeni belirt uygun olacak F/P ürünleri sunayım size.

Yani çok fazla Valorant, CS:GO kovalayan birisi değilim ama oynamakta isterim o hissiyatı yaşamak. O yüzden 240 Hz istiyorum ve çevreden söylenen o ekran kartının hakkı 2K. Lakin minimum 20k başlangıç çok yıpratıyor. 10K'ya ürün var adı sanı pek belli değil. Şunu diyebileceğinizi kestiriyorum üstüne 5K daha koyup sorun yaşamayacağınız bir ürün alabilirsiniz. Sorun yaşamayanlarda mevcut yaşayayıp kolayca iade veya değişim sağlayanda.

Düşündüğüm ürün bu

Yani çok fazla Valorant, CS:GO kovalayan birisi değilim ama oynamakta isterim o hissiyatı yaşamak. O yüzden 240 Hz istiyorum ve çevreden söylenen o ekran kartının hakkı 2K. Lakin minimum 20k başlangıç çok yıpratıyor. 10K'ya ürün var adı sanı pek belli değil. Şunu diyebileceğinizi kestiriyorum üstüne 5K daha koyup sorun yaşamayacağınız bir ürün alabilirsiniz. Sorun yaşamayanlarda mevcut yaşayayıp kolayca iade veya değişim sağlayanda.

Düşündüğüm ürün bu

Twisted Araplara ait bir marka. Gameon adlı bir marka daha var. Ülkemize ve çeşitli Arap ülkelerine satışları var. Global olarak pazarlamaları yok.
Alana alma demem. Fakat benim önerim değildir.
Ben incelemesi olan, global pazarda rağbet gören, teknik datası ve referansları olacak monitörleri öneririm.

Görüntüye önem gösteriyorsan MSI 27" G274QPF QD 170Hz 1ms(GtG) HDMI DP HDR400 FreeSync Premium WQHD Rapid IPS Gaming Monitör | ITOPYA düzgün bir 2K monitör almanız da yeter.
Eğer Hz olarak yüksek akıcılık deneyimi istiyorsanız 2K/240Hz düşünmek yerine 360Hz monitör alın. 240Hz size çağ atlatmaz.

Twisted araplara ait bir marka. Gameon adlı bir marka daha var. Ülkemize ve çeşitli Arap ülkelerine satışları var. Global olarak pazarlamaları yok.
Alana alma demem. Fakat benim önerim değildir.
Ben incelemesi olan, global pazarda rağbet gören, teknik datası ve referansları olacak monitörleri öneririm.

Görüntüye önem gösteriyorsan MSI 27" G274QPF QD 170Hz 1ms(GtG) HDMI DP HDR400 FreeSync Premium WQHD Rapid IPS Gaming Monitör | ITOPYA düzgün bir 2K monitör almanız da yeter.
Eğer Hz olarak yüksek akıcılık deneyimi istiyorsanız 2K/240Hz düşünmek yerine 360Hz monitör alın. 240Hz size çağ atlatmaz.

Konu 2K'a gelince can yakıyor işte. 240Hz 20-30k lardayken 360Hz hayal edemiyorum. Şöyle göz ucuyla baktım 45k. Bu şekilde sadece 165Hz mevcut olan monitörümle devam edeceğim gibi duruyor. Sağlam at alınca arpasıda pahalı oluyormuş maşallah.

Geri
Yukarı