R7 7700X ve RTX4070 sisteme 650 watt yeterli mi?

GeneralSkywalker

Femtopat
Daha fazla  
RAM
DDR5 CL30 6000MHz 2x16GB
İşlemci
Ryzen7
Merhaba. Sistem özelliklerim bu. Sizce 650 watt yeterli midir?

İşlemci: Ryzen7 7700X.
Ekran kartı: PNY 4070.
Anakart: MSI B650 Tomahawk.
RAM: Corsair Vengeance DDR5 CL30 6000MHz 2x16 GB.
SSD: Kingston KC3000 1TB.
Soğutma: Deep cool LS720 SE 360mm.

Güzel.

Yerinizde olsam kasa ve PSU için ayrı bir konu açarım bütçe belirterek. Kasa ve PSU fiyatları ile alakalı hiç bilgim yok maalesef. Attığınız kasaların, PSU'ların kaliteli olup olmadığını söyleyebilirim fakat fiyatları uygun mudur değil midir, daha uygun fiyatlı daha güzel bir kasa&PSU var mıdır yok mudur bilemiyorum hocam.

Güzel.

Yerinizde olsam kasa ve PSU için ayrı bir konu açarım bütçe belirterek. Kasa ve PSU fiyatları ile alakalı hiç bilgim yok maalesef. Attığınız kasaların, PSU'ların kaliteli olup olmadığını söyleyebilirim fakat fiyatları uygun mudur değil midir, daha uygun fiyatlı daha güzel bir kasa&psu var mıdır yok mudur bilemiyorum hocam.

Çok teşekkür ederim yardımınız için.

Hocam işlemci 105watt ekran kartıda 285 watt. Ekran kartını 300 diyelim, işlemci 110 olsun. 410 watt yapar. Bileşenler de 120 watt cekse 530 watt yapar. Kaliteli bir PSU çok rahat yetecektir. Attığınız kasada DeepCool'un PK650D PSU modeli olduğunu belirtmiş kullanıcılar. Gayet kaliteli PSU. Baktığımda 12 volt kanalından 648watt verdiğini gördüm etiket değerinde. Ben sorun olacağını zannetmem. Ama OC yapacaksanız 700 watt daha sağlıklı olabilir diye düşünüyorum. Daha bilgili arkadaşlar varsa onlarda yardimci olur.

Geri
Yukarı