R7 7735HS laptop oyunda 93 derece

Ata Gunluk

Hectopat
Daha fazla  
2023 model ASUS ROG Zephyrus G14 aldım. Model numarası GA402NJ-L4060. Armoury Crate yazılımından kontrol ettiğim gördüğüm CPU sıcaklık değeri bana fazla geldi. Konuyla alakalı deneyimim olmadığı için belki de bu sıcaklık bana yüksek geldi. Değerlerime bakabilir misiniz?

Sistem özellikleri:
Ryzen 7 7735HS
GeForce RTX 3050
24 GB RAM
1 TB SSD

Ekran görüntüsündeki değer CPU için 93 civarına da çıkıyor. Bu değerler normal midir? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-04-22 141440.png
    Ekran görüntüsü 2023-04-22 141440.png
    512,3 KB · Görüntüleme: 78
Paylaştığım ekran görüntüsü
Bir de laptoplar için Turbo'da kullanılması onerılır. Bir de CS:GO'da kaç FPS alıyosun.
350+ alıyorum. Başka bir arkadaşım performans modunda daha düşük sıcaklık değeri alıyor. Bu yüzden merak ettim. MyASUS uygulamasından tüm testleri yaptım herhangi bir problem çıkmadı.

Pc yi yenı mı satın aldınız yeni bir işlemci cunku?
Evet yeni aldım.

Son düzenleme:

350+ alıyorum. Başka bir arkadaşım performans modunda daha düşük sıcaklık değeri alıyor. Bu yüzden merak ettim. MyASUS uygulamasından tüm testleri yaptım herhangi bir problem çıkmadı.

Evet yeni aldım.
CS GO yu en düsük ayarlarda oyna fanı da performansa cek oyle dene bence ısınmaz cok
veya işlemciyi cok kullanmasın oyun onu da yapabılırsın ısınmasın dıye

Evet yeni aldım.
Kardeşim heralde laptopun Asus Tuf Gaming A15 sıcaklık değerlerini söyleyince direkt anlaşılıyor ve gayet normal sıcaklıklardasın. Aslında sıcak ama bu bilgisayar böyle kabullenmemiz lazım ışık sızması sorununda vardır senin.

Geri
Yukarı