R7 7800x3D dahili GPU nasıl tamamen kapatılır?

blacdus

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Swift PG32UCDM OLED 4K 240Hz | Ryzen 7800x3d | Msi B650 Carbon Wifi | Msi Gamingx RTX4090 | Kingston Fury Renegade DDR5 RGB 32GB 6000MT/s DDR5 CL32 | Deepcool Ls720 Sıvı Soğutma | FSP HYDRO G PRO ATX3.0 (PCIe5.0) 1000W 80PLUS GOLD | Cooler Master TD500 V2 | 2 TB Kingston FURY Renegade SSD | Asus Rog Strix Scope II 96 Wireless | Klipsch The Nines Hifi Ses Sistemi
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Arkadaşlar herkese selam. Görselde de görüldüğü gibi harici GPU kullanmama rağmen işlemcinin dahili GPU'su çalışıyor ve 30-50 watt arası güç tüketiyor gözüküyor. Ben bunu hem BIOS'tan hem Aygıt Yöneticisi'nden kapatıp denedim ve HWMonitor'de komple gitti fakat bu şekilde olunca AMD Software çalışmıyor. Bu chipseti etkiler mi? Yani BIOS'tan kapatmalıyım?

Adsız.png

Arkadaşlar artı olarak ne yaptıysam şu System'i kullanan ntoskrnl zımbırtısını kapatamadım. Bütün sürücüler güncel, BIOS güncel. Hatta belki dahili GPU'dan dolayıdır diye dahili GPU'yuda açtım fakat sürekli CPU'yu %2-9 arası kullanıyor. Güç kullanımı da yüksek gözüküyor. Bunun böyle olması normal mi?

Dosya Ekleri

• system.png
    system.png
    331,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Boşta iken CPU içerisindeki GPU yu kullanıyor. Daha fazla güç gerektiren oyunlarda galiba Harici ekran kartına geçiyor.

Diğerine gelirsek Ntoskrnl'ı iptal edemezsin. Duruma gelince niye kullanıyor bilmiyorum. Aynı işlemci bende var böyle bir problemim yok

Geri
Yukarı