R7 7800x3D için RAM önerisi

• Konuyu başlatan draqa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 489
Yok benim bozulan PSU Corsair RM750 idi. Şu an bu MSI A750GL olanını kullanıyorum çok güzel ve anlaşılır bir PSU. Öncekinin soketlerinde saçma sapan sayılar ve üst üste yazılar vardı ama bunda CPU, 24 pin, SATA tarzı direkt neyse o yazıyor ve hafif bir yapısı var o yüzden takarken hiç zorlanmadım. Ayrıca içinden ucu sarı 450W kablosu çıkıyor. Yani yeni nesil PSU olduğundan dönüştürücüye ihtiyaç olmadan direkt benim 4070 Ti super e taktım. En güzel kısmıda o oldu. Çünkü dönüştürücüsü biraz daha büyük ve ucu ikiye ayrıldığından GeForce RTX yazısı biraz fazla kapanıyordu ama bunda çok az kapanıyor. Bir diğer güzel yanıda o sarı ucu tamamen takınca görünmüyorsa düzgün taktın demek oluyor yani siyah gözüküyor kablo. Ben dönüştürücü olduğu zaman tam takamamıştım 2-3 sefer başlatmıştım PC'yi görüntü gelmemişti ama bunda anlaşılıyor direkt tekte açtım.

Kasa olarak da TUF kasasını açıkçası hiç beğenmedim hatta ASUS'un ROG helios kasası dışında hiçbir kasasını beğenmedim. O yüzden gördüğüm halde atmadım sana ama eğer beğendiysen şimdiden hayırlı olsun. Eğer ne olursa olsun 7-8 bine ulaşıyorsa kasa konusu o zaman H9 Elite'yi yapıştırın hocam daha fazla düşünmeye gerek yok. Ben sadece düşününce ekran kartı parasına kasa olması saçma gelmişti o yüzden karar veremedim. Ama diyelim ki param var biraz limitleri zorlarsam alabilirim. O zaman kesinlikle H9 Elite alırdım çünkü aralarında tartışmasız bir güzellik farkı var.

PSU konusunda rahatladım iptal etmeyeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle bir video var şaşırdım Asusu beğenmemene. Çünkü videoda geçişlerde hangisi hangisi karıştırdım baya 😂. Bence de H9 en iyisi bu arada ama Asusun fanlı modeliyse 2000 TL fark çıkıyor yine. Bu işin sonu H9 Elite boşa direniyorum 😂. Beklemek işime geliyor açıkçası bütçem tam değil sonuçta. Hem PSU ve RAMi toplam 1700 TL daha ucuza almış oldum. Belki diğer parçalarda da uygun denk getiririm.

PSU konusunda rahatladım iptal etmeyeceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle bir video var şaşırdım ASUS'u beğenmemene. Çünkü videoda geçişlerde hangisi hangisi karıştırdım bayağı 😂. Bence de H9 en iyisi bu arada ama ASUS'un fanlı modeliyse 2000 TL fark çıkıyor yine. Bu işin sonu H9 Elite boşa direniyorum 😂. Beklemek işime geliyor açıkçası bütçem tam değil sonuçta. Hem PSU ve RAM'i toplam 1700 TL daha ucuza almış oldum. Belki diğer parçalarda da uygun denk getiririm.

Yani bir nevi H9 Flow'dan daha kötü gibi geldi gözüme yanlışsam düzeltin onunda üstü cam değildi ve fan sıkıntısı vardı değil mi? Aynı şeye denk geliyor yani muhtemelen evet boşa çabalıyoruz 😂😂. Dönüp dolaşıp aynı yere geri geliyoruz. Şu Lian Li'ya da H9 alın geçin derim ya da uzun bir süre araştırın. Can sıkıntısına iyi gelir belki de bulursunuz, hem de paranız birikir.

Yani bir nevi H9 Flow'dan daha kötü gibi geldi gözüme yanlışsam düzeltin onunda üstü cam değildi ve fan sıkıntısı vardı değil mi? Aynı şeye denk geliyor yani muhtemelen evet boşa çabalıyoruz 😂😂. Dönüp dolaşıp aynı yere geri geliyoruz. Şu Lian Li'ya da H9 alın geçin derim ya da uzun bir süre araştırın. Can sıkıntısına iyi gelir belki de bulursunuz, hem de paranız birikir.

Doğru diyorsun. Lian Li yi de sevdim baktım hemen amazonda beyaz rengi kalmamış. Başka yerde beyazı çok pahalı vs vs.Ben gözümü kapatıp H9 Elite e dalıyorum. Teşekkürler fazlasıyla ilgilendiğin için. Eski bilgisayarım RX 570li bir sistemdi. 5750 TL'ye sattım. Onu sattığım fiyatın 1.5 katına içi boş kasa alırken afalladım biraz😂.

Doğru diyorsun. Lian Li'yi de sevdim baktım hemen Amazon'da beyaz rengi kalmamış. Başka yerde beyazı çok pahalı vs. ben gözümü kapatıp H9 Elite'e dalıyorum. Teşekkürler fazlasıyla ilgilendiğin için. Eski bilgisayarım RX 570'li bir sistemdi. 5750 TL'ye sattım. Onu sattığım fiyatın 1.5 katına içi boş kasa alırken afalladım biraz😂.

Bende aynı şekilde düşündüm, millet PC'sini 2. el sattığı fiyata kasa seçiyoruz sana 😂. Teknoloji piyasası cidden korkutucu… kiminin bir üst model ekran kartına geçmek için verdiği fark ücreti kiminin ekran kartı fiyatına gelebiliyor. Hayırlı olsun hocam çok eğlendim sizin sistemi kafamda kurarken. Umarım düşündüğün gibi bir şey olur ve hayal kırıklığına uğramazsın, iyi günler.

Bende aynı şekilde düşündüm, millet PC'sini 2. el sattığı fiyata kasa seçiyoruz sana 😂. Teknoloji piyasası cidden korkutucu… kiminin bir üst model ekran kartına geçmek için verdiği fark ücreti kiminin ekran kartı fiyatına gelebiliyor. Hayırlı olsun hocam çok eğlendim sizin sistemi kafamda kurarken. Umarım düşündüğün gibi bir şey olur ve hayal kırıklığına uğramazsın, iyi günler.
Sistemi topladığımda buraya atarım seni etiketleyip. Neredeyse bütün parçaları tartıştık birlikte topladık sayılır😄.İyi günler.

Geri
Yukarı