R7 7800x3D - RTX 4070 Ti sistem nasıl?

Hocam soğutucunun yorumlarına güvenerek aldım ayrıca 3 bin küsur inceleme vardı. Kasa konusunda ne önerirsiniz? Üst kısmı 360mm olmak şartıyla.

Hocam dilerseniz topladığınız parçaları bir atın. Ona göre durum değerlendirmesi yapabiliriz.

Phanteks G360a da aklımda olan kasalar arasında bilmem siz ne düşünürsünüz.

Yurt disi PSU fiyatlari @Oreki

O MSI modeli Türkiye'deki gibi aşırı fiyat sismisse orada Palit gibi markalar daha ucuzsa onlardan kisip, SSD'den kisip 4080 topla, olmadi 7700 yap islemciyi. Wi-Fi gerekmiyorsa normal b chipsetli, VRM sogutuculu bir şey yeter, 7700 icin.

O sivi sogutucu burada pahali gozukuyor, yarisinin fiyati sisse yine pahali gibi, LS720 gibi F/P model varsa o da yeter.

Simdi Almanya'da yasasam tabii buradaki gibi F/P seyler pek yapmazdim, Wi-Fi Tomahawk, luks parcalar normal.

İstedigim şey kis biraz 4080 al butceye ucuzundan, monitoru de UHD yap Gigabyte M28U modeli orada da F/P olabilir.

Böyle 64k yapıyor. Kasa konusunda bilgim yok başkaları önerebilir.
Hocam bu şekilde bütçemi aşıyor sanırsam benim için en iyisi 4070 ti da kalmak diğer parçalar düşünülebilir tavsiyen için teşekkürler .

Yurt disi PSU fiyatlari @Oreki

O MSI modeli Türkiye'deki gibi aşırı fiyat sismisse orada Palit gibi markalar daha ucuzsa onlardan kisip, SSD'den kisip 4080 topla, olmadi 7700 yap islemciyi. Wi-Fi gerekmiyorsa normal b chipsetli, VRM sogutuculu bir şey yeter, 7700 icin.

O sivi sogutucu burada pahali gozukuyor, yarisinin fiyati sisse yine pahali gibi, LS720 gibi F/P model varsa o da yeter.

Simdi Almanya'da yasasam tabii buradaki gibi F/P seyler pek yapmazdim, Wi-Fi Tomahawk, luks parcalar normal.

İstedigim şey kis biraz 4080 al butceye ucuzundan, monitoru de UHD yap Gigabyte M28U modeli orada da F/P olabilir.
Hocam önerdiğiniz soğutucuyu da incelemiştim burada aralarında ciddi farklar yok. Dediğiniz şekilde yapabilmem için hangi anakartı önerirsin çünkü 4070 ti ile 4080 arası 250 300 Euro fark var hadi işlemciyi 7700x yaptın 70 Euro kardasın,ama farkı yine kurtarmıyor işin orasındayım.

Son düzenleme:
Hocam bu şekilde bütçemi aşıyor sanırsam benim için en iyisi 4070 Ti da kalmak diğer parçalar düşünülebilir tavsiyen için teşekkürler.

Hocam önerdiğiniz soğutucuyu da incelemiştim burada aralarında ciddi farklar yok. Dediğiniz şekilde yapabilmem için hangi anakartı önerirsin çünkü 4070 Ti ile 4080 arası 250 300 euro fark var hadi işlemciyi 7700X yaptın 70 euro kardasın, ama farkı yine kurtarmıyor işin orasındayım.

7700X degil. 7700.

O zaman Wi-Fi'siz b chipset anakarta yonel. RAM 32 ise 16 yap. Tabii UHD oynamauacaksan 4070 Ti de QHD yeter. Gigabyte M28U UHD fiyati nasil orada?

Hocam bu şekilde bütçemi aşıyor sanırsam benim için en iyisi 4070 ti da kalmak diğer parçalar düşünülebilir tavsiyen için teşekkürler .

Hocam önerdiğiniz soğutucuyu da incelemiştim burada aralarında ciddi farklar yok. Dediğiniz şekilde yapabilmem için hangi anakartı önerirsin çünkü 4070 ti ile 4080 arası 250 300 Euro fark var hadi işlemciyi 7700x yaptın 70 Euro kardasın,ama farkı yine kurtarmıyor işin orasındayım.
7700X degil. 7700.

O zaman Wi-Fi'siz b chipset anakarta yonel. RAM 32 ise 16 yap. Tabii UHD oynamauacaksan 4070 Ti de QHD yeter. Gigabyte M28U UHD fiyati nasil orada?
Geizhals Preisvergleich Deutschland hocam şu siteden fiyatlara bakabilirsiniz buranın akakçesi gibi site.Aralarında 6 Euro fark ayrıca attığınız monitör 566 Euro yani bütçemin baya bir üstünde 4k gibi fantezim yok, 2k orta segment monitör işimi fazlasıyla görecektir,

Geizhals Preisvergleich Deutschland hocam şu siteden fiyatlara bakabilirsiniz buranın Akakçe'si gibi site. Aralarında 6 euro fark ayrıca attığınız monitör 566 euro yani bütçemin bayağı bir üstünde 4K gibi fantezim yok, 2K orta segment monitör işimi fazlasıyla görecektir,

Burada da benzer fiyat monitor. O zaman 4080 ugrasmaya gerek yok. QHD 4070 Ti yeter.

Alacagin monitor kac lira?

Dosya Ekleri

• IMG_1790.png
    IMG_1790.png
    119 KB · Görüntüleme: 16
Hocam monitör olarak uçmaya gerek yok attığım model zaten F/P ürünü.

VA panel ama alacaginiz. IPS'e gir bence siralayarak.

Senin attigin sistem fiyatlari bilmedigimden guzel gozukuyor. Uyumsuzluk yok. QHD de oynayacaksan 4070 Ti. İslemci de top.

hocam monitör olarak uçmaya gerek yok attığım model zaten f/p ürünü
VA panel ama alacaginiz. IPS'e gir bence siralayarak.

Senin attigin sistem fiyatlari bilmedigimden guzel gozukuyor. Uyumsuzluk yok. QHD de oynayacaksan 4070 Ti. İslemci de top.
Hocam rekabetçi oyunları ağırlıklı olarak oynadığım için va seçtim paneli.Parçalar konusunda ise uzun süredir araştırdım sizin dediğiniz gibi belki ekran kartı olarak inno3d palit gibi daha makul fiyatlı modellere bakılabilir.Montaj konusunda neler söylersin evde zor olur mu sence?

Geri
Yukarı