R7 7800x3D - RTX 4070 Ti Super sistem önerisi

Bütçe
65 Bin TL
Bu arada inceledim. Gerçekten harika anakart seçimim belli oldu. ASRock yerine MSI alacağım hocam. Çok teşekkür ederim. Cansınız.

Bir şey sormak istiyorum neden B650 anakartı varken X670E bir anakart almak istiyorsun bilgisayara 2.bir ekran kartı ya da capture card falan mı takmak istiyorsun eğer bunları yapmayacaksan tamamen para israfı çünkü.

Bir şey sormak istiyorum neden B650 anakartı varken X670e bir anakart almak istiyorsun bilgisayara 2.bir ekran kartı ya da capture card falan mı takmak istiyorsun eğer bunları yapmayacaksan tamamen para israfı çünkü.

Hocam haklısınız. Ama ben eğer ki ileride yani GPU çıkarsa ve 5.0 destekler ise benim anakart destekleyeceği için ileriye dönük GPU değişimi için tercih ettim. Çünkü ileride GPU değişimi yaparsam bu sefer de 5.0 almam gerekecek ben de bunun önüne geçmek için tercih ettim.

Hocam haklısınız. Ama ben eğer ki ileride yani GPU çıkarsa ve 5.0 destekler ise benim anakart destekleyeceği için ileriye dönük GPU değişimi için tercih ettim. Çünkü ileride GPU değişimi yaparsam bu sefer de 5.0 almam gerekecek ben de bunun önüne geçmek için tercih ettim.

İleri de çıkacak parçalar için şu an para harcaman gereksiz çünkü ileride sistemi güncelleyecek misin belli değil ve güncelleyecek ise mevcut anakartın bu istekleri karşılayacak mı?
Bence B650 anakart alıp ileride sistemi güncelleyeceğin zaman yeni bir anakartta al.

Bir şey sormak istiyorum neden B650 anakartı varken X670e bir anakart almak istiyorsun bilgisayara 2.bir ekran kartı ya da capture card falan mı takmak istiyorsun eğer bunları yapmayacaksan tamamen para israfı çünkü.

Aynu zamanda gen 5 destekli olduğu için çok yüksek hızlı SSD takacağım. Üniversiteye hazırlanıyorum. Yazılım mühendisliği için. Bu arada sizin söylediğiniz anakart MPG kartımı yoksa Carbon kartı mı dediğiniz modelden 2 tane var çünkü biri 16k biri 13K. Sanırım MSI MPG X670e Gaming Plus Wi-Fi'den bahsediyorsunuz.

İleri de çıkacak parçalar için şu an para harcaman gereksiz çünkü ileride sistemi güncelleyecek misin belli değil ve güncelleyecek ise mevcut anakartın bu istekleri karşılayacak mı?
Bence B650 anakart alıp ileride sistemi güncelleyeceğin zaman yeni bir anakartta al.

Zaten bu yüzden alıyorum. Değiştmek istersem tekrar masraf yapmaya gerek kalmaz. Malum ekonomi kötü değerlendirmek lazım en azından GPU tek almış olurum. Anakart halihazırda desteklediği için gerek kalmayacak. Hem ileriki dönemlerde almak istersekte bu sefer anakart fiyatı pahalı olabilir.

Geri
Yukarı