R7 7800x3D ve RTX 4080 sistem ne kadar eder?

Zoldan

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şehir dışına gideceğim için sistemi elden çıkarayım diyorum. Daha 4-5 aylık. Doğru düzgün kullanmaya fırsatım dahi olmadı ama en az 1 sene dönemeyeceğim. Boşa yatmasın evde diyorum. Tahmin edebileceğiniz üzere ürünlere ait tüm kutular ve faturalar mevcut. Sizce ne kadar yazmalıyım fiyat olarak?

CPU: AMD Ryzen 7800x3D
Anakart: MSI B650 Carbon Wi-Fi
Sıvı soğutucu: Arctic liq Freezer 360
GPU: Gainward Phoenix RTX 4080
Power Supply: MSI MPG A1000G 1000W 80+Gold ATX 3.0 PCI-e 5.0
RAM: Kingston Fury Beast DDR5 2x16 6000MHz CL36
SSD: WD SN850X 1Tab M.2 SSD
Kasa: Phanteks Eclipse G500a

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bunu satıp dizüstü almak gibi bir amacınız yoksa satmayıp geri döndüğünüzde kullanmanız daha mantıklı olur bence. Ya da paraya ihtiyacınız yoksa tabi. Çünkü tekrar böyle üst düzey bir sistem toplamak istediğinizde sattığınızın 2-3 katını vermeniz gerekebilir malumunuz ekonomi her gün son hız daha da kötüye gidiyor.

Yani bunu satıp dizüstü almak gibi bir amacınız yoksa satmayıp geri döndüğünüzde kullanmanız daha mantıklı olur bence. Ya da paraya ihtiyacınız yoksa tabii. Çünkü tekrar böyle üst düzey bir sistem toplamak istediğinizde sattığınızın 2-3 katını vermeniz gerekebilir malumunuz ekonomi her gün son hız daha da kötüye gidiyor.

Evet hocam farkındayım dediğinizde çok haklısınız ama evde de bırakırsam bu sefer o kadar parayı boşa harcamış olacağım. Satıp dövizde bekletip, döndüğümde yeni seriden devam edeyim diyorum. Laptopumda var zaten 3050 kartlı, onu da güncelleyip öyle gitme gibi bir düşüncem var.

Sistem bu hocam

Dosya Ekleri

• IMG_20230929_141651.jpg
    IMG_20230929_141651.jpg
    158,1 KB · Görüntüleme: 34
O zaman 70.000-75.000 TL civarı iyi olabilir. Hani daha yükseğe koysanız alan çıkar mı emin değilim(2. elde 70.000 TL bilgisayara verecek birini bulmanız lazım sonuçta) o yüzden bu civarlarda bir fiyat iyi olur diye düşünüyorum. Dizüstünü güncelleyip kalan parayla yatırım yapılabilir. Döviz kısmına ben çok sıcak bakmıyorum çünkü döviz bizim ülkede baskılandığı için dövize bile geçseniz enflasyon karşısında paranız yine eriyor ama siz bilirsiniz tabi. Ya da ekran kartı zaten en çok para eden sistem bileşeni olduğu için onu ve dizüstünü satıp bir dizüstü alın ve sistemin kalanı da bırakın dursun.

O zaman 70.000-75.000 TL civarı iyi olabilir. Hani daha yükseğe koysanız alan çıkar mı emin değilim(2. elde 70.000 TL bilgisayara verecek birini bulmanız lazım sonuçta) o yüzden bu civarlarda bir fiyat iyi olur diye düşünüyorum. Dizüstünü güncelleyip kalan parayla yatırım yapılabilir. Döviz kısmına ben çok sıcak bakmıyorum çünkü döviz bizim ülkede baskılandığı için dövize bile geçseniz enflasyon karşısında paranız yine eriyor ama siz bilirsiniz tabi. Ya da ekran kartı zaten en çok para eden sistem bileşeni olduğu için onu ve dizüstünü satıp bir dizüstü alın ve sistemin kalanı da bırakın dursun.
Anladım hocam, dediğiniz fiyatlardan satışa çıkarayım o zaman.

Döviz konusunda da haklısınız ama ne borsadan ne coinden anlarım. Elimdekini korumanın farklı bir yöntemini bilmiyorum döviz dışında. O da hiç değilse tl den iyidir.

Teşekkür ederim bilgi için.

Geri
Yukarı