R7 7840HS - RTX 4050 laptop vs i5 12500H - RTX 4060 vs i5 13500H - RTX4050

CPU performansı olarak LOQ'dan ve Nitro 16'dan geride.

Hocam size direkt şunu sorayım aslında 38000TL-40000TL civarı bana güzel birkaç laptop daha önerebilir misiniz uğraştırmayacaksa ne gibi özellikleri öne çıkıyor ben çok anlamıyorum da mesela attığınız laptop AMD'li AMD hakkında hiç bilgim yok yeni nesil bir PC olsun istiyorum uzun vadeli kullanmak için.
O yüzden mesela 12.nesillere çok bakmadım Intel'de.

AMD'nin son nesili şu an 7. nesil. 38-40k civarında; attığım LOQ, attığım Nitro 16 ve Dell G15 en tercih edilebilir modellerden.

Nitro 16 aslında bu bütçede en iyi cihaz. Güzel bir paneli var, kasası sağlam, performansı iyi, soğutma güzel.

LOQ'da bazı kullanıcılar VRAM ısınma sorunu olduğundan bahsetmiş ama pek kafaya takılacak bir durum değil. Paneli Nitro 16'ya göre pek iyi değil. Soğutması üzmez. Kasası güzel.

Dell G15 ise kontrol uygulamasında bazı sorunlar yaşıyor. Bir de thermal thorttle yiyebiliyor yüksek watt değerlerinde. Onun için UV yapmak gerekli. Paneli ve kasası Nitro 16 ile benzer ve LOQ'dan iyi.

Hayırlı olsun. Almadan önce okumak isterseniz bir kullanıcı incelemesi de var;

hocam ben de lenovoyu aldım tavsiyeniz üzerine
LENOVO LOQ AMD Ryzen 7-7840HS 16GB 512GB SSD RTX4060 8GB DOS 15.6" 144hz Gaming Laptop 82XT00BHTX Fiyatı, Yorumları - Trendyol

En uygun burada mı hocam?

Kararsız kaldım hocam arkadaşın aldığı cihaz da fena değil ara da 3k var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı