R7 7840HS - RTX 4050 laptop vs i5 12500H - RTX 4060 vs i5 13500H - RTX4050

Isınmasının şöyle bir sebebi var onu biliyorum. Gene jarroddan SS paylaşacağım. Jarrod şöyle açıklıyor. Intel'e kıyasla AMD daha düşük nanometrede üretiliyor (4nm) Intel 13700H ise Intel 10 Node ile üretiliyor bu da diğer markalarda 7Nm'ye tekabül ediyor. Jarrodun açıklaması şu daha düşük nanometre olduğu için işlemci daha yoğun daha dar bir alana daha fazla transistör sığdırılmış bu yüzden ısının dağılacağı alan daha dar. Daha az watt ile daha yüksek performans veriyor ancak daha çok ısınıyor.

Eki Görüntüle 2094604

AMD tctl ye +10 offset koyuyor soğutmayı sistem daha kararlı yapsın diye yani resimde ki 95.4 derece aslında 85.4 ki çekirdek ısıs da 83.5 görmüş en yüksek zaten. 100W da bu sıcaklık çok iyi bir değer. Yazdığına da %100 katılıyorum. Ne kadar dar alan o kadar iyi soğutmadır 👌

Evet, R7 7840HS 90 watt gibi değerlere gelince 95 dereceye geliyordu(@revivality kullanıyordu.). Bu cihazın soğutması harika. Monster'ın verdiği sonuçta iyi aslında. Bayağı sağlam güç çekiyor çünkü(işlemciye bağlı tabii) o fanlar temizlense bu değerleri alabilir oda. Sendeki sendeki cihaz TR'de yok. Şaşırdığım ikinci sonuç skorların. En son 17k alan i7 13700H bir Victus görmüştüm.

i7 13700H-RX 4060 Nitro 16 TR'de yok. Senin bütçede ki en iyi cihaz R7 7840HS Nitro 16 idi. Intel diye 4050-i5 13500H almaktan kat kat iyi 4060+R7 7840HS.
Hocam tavsiyen üzerine r7840hs loq aldım ama 95 derece çok yüksek değil mi

Hocam tavsiyen üzerine R7840HS LOQ aldım ama 95 derece çok yüksek değil mi?

Nerede 95 derece gördün? Benim yazdığım mesaja bakarak mı bu sonuca vardınız? Orada bahsettiğim maksimum güç çektiğinde ne olduğu ki o değerlerde 95 derece normal. Tam yük binmekten sonuç olarak.

Nerede 95 derece gördün? Benim yazdığım mesaja bakarak mı bu sonuca vardınız? Orada bahsettiğim maksimum güç çektiğinde ne olduğu ki o değerlerde 95 derece normal. Tam yük binmekten sonuç olarak.
Yok hocam daha ürüne elim değmedi bile ben sizin yazdığınıza göre dedim biraz bilgisiz kaldım kusura bakmayın

Hocam size bir sorum daha olacak LOQ laptop için ekstra codegen marka ssd aldım da bunun hakkında düşünceleriniz neler oyunları falan yüklemek için kullanacağım ssdyi linki burada Codegen 1 Tb Nvme M2 Gen3 Ssd Disk 2100-1700 MB/S (CDG-1TB-NVME) Amazon.com.tr

Yok hocam daha ürüne elim değmedi bile ben sizin yazdığınıza göre dedim biraz bilgisiz kaldım kusura bakmayın.

Hocam size bir sorum daha olacak LOQ laptop için ekstra codegen marka SSD aldım da bunun hakkında düşünceleriniz neler oyunları falan yüklemek için kullanacağım SSD'yi linki burada codegen 1 TB NVMe M.2 gen3 SSD disk 2100-1700 MB/S (cdg-1TB-NVMe) Amazon.com.tr

SSD'ler hakkında pek bilgim yok maalesef. Yorum yapamayacağım.

Siparişin gelmediyse bunu al.
Satın almış olduğun SSD çok iyi değil gibi ve DRAM'i bulunmuyor. G2 hem kronik sorunsuz hem de 1 GB DRAM'i var.

Yok hocam daha ürüne elim değmedi bile ben sizin yazdığınıza göre dedim biraz bilgisiz kaldım kusura bakmayın.

Hocam size bir sorum daha olacak LOQ laptop için ekstra codegen marka SSD aldım da bunun hakkında düşünceleriniz neler oyunları falan yüklemek için kullanacağım SSD'yi linki burada codegen 1 TB NVMe M.2 gen3 SSD disk 2100-1700 MB/S (cdg-1TB-NVMe) Amazon.com.tr

Satın almış olduğun SSD çok iyi değil gibi ve DRAM'i bulunmuyor. G2 hem kronik sorunsuz hem de 1 GB DRAM'i var.
Zaten bu siteden g2 almıştım ama şehir değişmem gerekti ve ürün kargoda diğer şehre gidiyor şu an tekrar alırsam da yeni laptop aldım onun kurulumunu yaparken ssd yanında olsun dedim

Bir de hocam sahte olma ihtimali yok mu diğerlerine göre ucuz geldi bana

Son düzenleme:
Zaten bu siteden G2 almıştım ama şehir değişmem gerekti ve ürün kargoda diğer şehre gidiyor şu an tekrar alırsam da yeni laptop aldım onun kurulumunu yaparken SSD yanında olsun dedim.

Bir de hocam sahte olma ihtimali yok mu diğerlerine göre ucuz geldi bana.

Hocam diğer sitelerde de 1750TL falan zaten. Üst sınıf bir SSD değil, 970 EVO Plus var hızı 3500 bunun 2100. fiyatı normal yani.

Geri
Yukarı