R7 M260 Oyunlarda FPS'nin Sürekli Değişmesi

caner75

Hectopat
Oyunlarda FPS değeri sürekli olarak değişiyor her saniye 110-10-15-30-120-07-08 gibi çok anormal düzensizlikte değişim gösteriyor. Mesela GTA5'i ultra high ayarlarda 30-35 FPS arasında oynardım şimdi 30-05-04-08-50-10-15 gibi her saniye değişim gösteriyor. Dolayısıyla oyun oynanmayacak dereceye geliyor. Birçok farklı oyunda denedim ama problem hep aynı. Özellikle Lol oyuncuları bilirler 1saniyelik FPS her şeyi değiştirmeye yeter. Normal şartlarda TF durumlarında yoğunluk artınca biraz düşme normaldir ama 120'den 05'e düşmesi çokta normal değil. Ayarları çözünürlüğü dikey senkronizasyonu anti aliasing ayarlarını aklınıza ne geliyorsa değiştirmeyi denedim hep aynı. Ekran kartı driverını sildim kurdum güncellemeleri yaptım baktım olacak gibi değil. Windows 10 format attım olmadı 10 dan 8.1e geçtim yine olmadı 4 kere farklı ISO'lardan format attım. Yok. Düzelmedi. CPU GPU sıcaklıklarını sürekli kontrol ettim her şey normal HDD RAM işlemci kullanımları normal bakıldığında normal olmayan hiç bir şey yok ama gel gör ki sorun bu. Ayrıca fan da çok tuhaf çalışıyor. Sanki fana güç bir gelip bir gidiyormuş gibi bir hızlanıp bir yavaşlıyor. Yük altındayken normal çalışıyor ama stabil durumda %30 %5 %30 %5 gibi bir hızlanıp bir yavaşlıyor.

Donanımların fotoğraflarını ekliyorum.

Daha önce böyle bir problem ile karşılaşmış olan varsa ve yardımcı olabilecek olan varsa çok yardımcı olmuş olur.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı