R7 M360 sistem R7 250'den az FPS alıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ByrghiR

Decapat
Arkadaşlar benim bilgisayarım (laptop) özellikleri:
ekran kartı: AMD R7 M360.
RAM: 8 GB.
İşlemci: Intel i5 6200U

Abimin bilgisayarı ise (masaüstü) özellikleri:
ekran kartı: AMD R7 250.
İşlemci: Intel i5 6400u

Neden onun bilgisayarı benim bilgisayarımdan daha fala FPS veriyor? Dizüstü ve masaüstü arasında fazla miktarda bir fark mı var? Onun ekran kartı benimkinden kötü diye biliyorum.

ekran kartı: AMD R7 M360.

ekran kartı: AMD R7 250.

Neden onun bilgisayarı benim bilgisayarımdan daha fala FPS veriyor? Dizüstü ve masaüstü arasında fazla miktarda bir fark mı var? Onun ekran kartı benimkinden kötü diye biliyorum.
Masaüstü işlemcisi nasıl U işlemci oluyor?
Daha fazla FPS vermesinin nedeni 2 tane aklıma geliyor birincisi masaüstü ekran kartları genelde laptopların daha üst model ekran kartlarından daha performanslı olabiliyor örneğin masaüstü 3090, 4090 laptop ile neredeyse eşit gibi. İkinci neden ise sıcaklıklarınız çok yüksek olduğundan performans kısıyordur bilgisayarınız. Sıcaklıkları MSI Afterburner ile oyun içinde test edip ekran fotoğrafı alıp buraya atın.

Dizüstü bilgisayar GPU'ları ile masaüstü GPU'ları arasında performans farkı olması normal.

Abinin işlemcisini yanlış biliyorsun. Masaüstünde U takılı işlemci olmaz. i5 6400U diye bir işlemci de yok zaten.

Hocam böyle hatırlıyordum işlemcisini kusura bakmayın.

Ekran kartı: AMD R7 M360.

Ekran kartı: AMD R7 250.

Kusura bakmayın, yanlış hatırladım i5 6400

Hocam böyle hatırlıyordum işlemcisini kusura bakmayın.

Kusura bakmayın, yanlış hatırladım i5 6400

Normal. Birisi laptop için güç tüketimi için tasarlanmış birisi de normal kasa için zaten boyut farkından anlarsınız güç kullanımını :D. O ekran kartı çok lanet bir karttır ki HP ise bilgisayarınız (benim gibi) sıkıntı çoktur bu modellerde.

Geri
Yukarı