R7800x3D oyunda anlık takılma ve görüntüde bozulmalar oluyor

fatihray

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : AMD ryzen 7 7800x3d
Anakart : MSI X670e tomahawk wifi
Ekran Kartı : Galax RTX 4070ti super
Ram : Gskill Flare x 5 6000mhz (16x2:32 GB)
Powersupply(PSU) : MSI mag 850gl
SSD: samsun 990pro 1TB
Sıvı Soğutma: NZXT KRAKEN 360RGB
Kasa : MSI MPG velox 100p airflow
Selam sizden yaşadığım bir sorun ile ilgili bilgi almak için yazıyorum öncelikle, sistemim:
Anakart: MSI X670E Tomahawk.
İşlemci: Ryzen 7 7800x3D.
Ekran kartı: Galax NVIDIA RTX 4070 Ti Super.
Powersuplly: MSI MAG 850GL.
RAM: 16X2:32 GB G.Skill 6000MHz 30CL EXPO.
Ekran: ASUS TUF Gaming VG27AQML1a.
Sıvı soğutma: NZXT Kraken 360 RGB.
Yaşadığım sıkıntı ise oyunlarda tanlık takılmalar yaşıyorum. Böyle bir sistemin sorun çıkarma ihtimali olmaması gerekiyor zaten sistemden kaynaklı mı emin değilim ama tahminimce büyük bir ihtimalle monitör ile alakalı bir durum. Yapılabilecek her şeyi denedim ama fayda yok düzelmiyor. Bu arada sıcaklık seviyeleri de gerçekten çok düsük RDR de uzun süreli oyun oynadığımda bile hem ekran kartı hem işlemci 60 derecelerde geziyor. FPS düşmesi yemiyorum ama anlamadığım şekilde bu tarz sorunlar yaşadım. Özellikle de RDR2'de aşağıya eklediğim görseller gibi ekran garip bir ışık dalgalanması (ekranı kapatıp açınca düzeldi) kırmızı renkte karıncalanma ve görüntü de bozuklaşma. Bu da G-Sync ayarını oyun içerisinde açıp kapatınca olan bir sorun (oyunu kapatıp tekrar açınca düzeliyor) ancak dediğim gibi takılma sorununu asla çözemedim. Muhtemelen monitörle alakalı bir sorun ve iade edeceğim ama ufak da olsa ekran kartı da olabilir diyorum çünkü FurMark testinde aynı oyunlarda yaptığı gibi anlık takılmalar oldu. Sistemde monitörü değiştirip kullandığımda ise ASUS gibi bir şeyle pek karşılaşmadım. Sadece CS2'de bir kere kasma oldu, sizce problem nedir?

Screenshot_2024-04-07-12-17-54-528_com.miui.mediaeditor.jpg
Screenshot_2024-04-07-12-16-57-638_com.miui.mediaeditor.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı