HDD'deki oyunda anlık takılma

selpak0660

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. 2 TB HDD ve 446 GB SSD mevcut Windows SSD'ye kurulu oyunlar ise HDD'ye kurulu. Örnek: Zombie army 4 - Far Cry5'te arada anlık takılma yaşıyorum. Sorun HDD'de olmasından mı kaynaklı acaba? Birkaç kişi SSD yüklemem gerektiğini söylüyor.

PC özellikleri kısa:
Anakart: ASUS Prime X570-P
İşlemci: Ryzen 5 3500X OC ( 4.4 GHz de çalışıyor )
Ekran kartı: MSI GTX 1070
Power: CS750M
RAM: 2x8 16 GB 3600MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 2 TB HDD ve 446 GB SSD mevcut Windows SSD'ye kurulu oyunlar ise HDD'ye kurulu. Örnek: Zombie army 4 - Far Cry5'te arada anlık takılma yaşıyorum. Sorun HDD'de olmasından mı kaynaklı acaba? Birkaç kişi SSD yüklemem gerektiğini söylüyor.

PC özellikleri kısa:
Ekran kartı: MSI GTX 1070
Power: CS750M
RAM: 2x8 16 GB 3600MHz
Bende de oluyordu takılma gittim 480 gb ssd aldım gene oluyor boş yere almış oldum hdd den değil anlayacağın.

Öncelikle uzun zamandır disk birleştirme vs. yapmadıysanız yapmanızı tavsiye ederim sistemden dolayı olacağını sanmıyorum sistem oldukça güçlü disk birleştirme yaptıysanız herhangi bir virüs trojan vs. gibi şeylerden de olabilir eğer korsan bir yazılım veya oyun yüklediyseniz oda yapabilir Kaspersky Malwarebytes gibi yazılımlarla sisteminize tarama yapmanızı öneririm.

PC özellikleri kısa:
Ekran kartı: MSI GTX 1070.
Power: CS750M.
RAM: 2x8 16 GB 3600MHz.

Ceza yemişsiniz geçmiş olsun :(

Oyunun optimizasyonuyla alakalı sorun olabilir başka oyunlarda drop yiyor musunuz? Isı değerleri nasıl bu arada?
Ayrıca sistemin gayet yeterli yazılımsal performans arttırma ayarları yapmayı deneyin. Disk birleştirme öneririm. Gereksiz dosyaları falan kaldırmanızı öneririm. Ekran kartını Denetim Masası'ndan yüksek performansa çekin. Oyunun ayarlarını bir tık kısmayı deneyin aklıma gelen bunlar bunları yapın çözülmezse geri dönüş yaparsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı