R9 200 ekran kartı %100'de çalışıyor

fruisen

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam,

Ekran kartımın sıcaklık değerleri düşük olmasına rağmen fan hızım %100'de çalışıyor fakat MSI Afterburner'da fan hızı bu şekilde gözüküyor, fan hızında herhangi bir değişiklik yaptığım zaman etki etmiyor. Programı silip tekrar kurmayı denedim. AMD Radeon Software'da otomatik fan kontrolü aktif değil. Çözüm önerilerinize ihtiyacım var, teşekkürler.

1664577127656.png

Son düzenleme:
Bilemedim hocam, genelde GPU fanları için harici bir pin gerekmediği için sorun ya işletim sisteminizle alakalıdır, ya da donanımlarınızla. Performansta düşme ve aşırı ısınma gibi sorunlar yaşıyor musunuz?

Bilemedim hocam, genelde GPU fanları için harici bir pin gerekmediği için sorun ya işletim sisteminizle alakalıdır, ya da donanımlarınızla. Performansta düşme ve aşırı ısınma gibi sorunlar yaşıyor musunuz?
Hayır ilk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum, altı ayda bir sistemi temizleyip macun yeniliyorum. En son geçen ay temizlik yapmıştım, konuyu açmadan 10 dakika önce bilgisayarı açtım ve bu sorun ile karşılaştım.

Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcısı yerinden SS atar mısınız? 200 Series o kartın serisini belirtiyor tam modelini değil.

Geri
Yukarı