R9 270 | ASUS GeForce GTX 750Ti Karşılaştırma

goodpick

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,technopatın ucuz fiyatlı oyun bilgisayarı toplama videosunu izledim ve aynısını toplayacağım.
Markalar aynı sadece biraz kıstım miktarlarını.

Intel Pentium G3258 işlemci
ASUS H81M- PLUS LGA 1150 DDR3-1600 MHz
G.Skill 4GB 1600 MHz DDR3 RAM 1 adet
Kingston SSDNow 300 V 120 GB 450 MB/s okuma ve yazma
Seagate 3.5” 7200 RPM 1 Terabyte HDD
Cooler Master RC-351-KKP420-N2 420Watt kasa ve güç kaynağı

a
-Arkadaşlar çoğu yerde araştırdım ve bu 2 ekran kartını karşılaştırdığımda r9 270 daha iyidir diyorlar. Lakin kasanın 420 wattlık güç kaynağı var. GTX 750ti de rahat çalışıyor videodaki gibi. Ben r9 270 alabilir miyim?
Erkan kartları:

-Birde 8 gb yerine 4 gb tercih ettim. Genellikle 1 oyun üzerinde oyalancağım içinde hdd yi azalttım. Ram 4gb olması sistemi etkiler mi ?

-Bu arada vatan bilgisayar kargoyla gönderebiliyor ama ben kargo parası vermek istemiyorum direk gidip ordan el ile getirebilirmiyim ?

-Dün GTX 750 ti 480 lira idi.20 lira azaltmışlar yanlış görmediysem.

-Bu sistemi topladıktan sonra dediğim gibi bilgisayarı fazla zorlamıcak bir oyun oynayacağım. OC yi 4.0 yükseltebilirim. İşlemcinin kendi soğutucusunu kullanıcam. Lakin voltaj işini pek anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için sistem topluyosan RAM'leri 8 GB yapmalısın. Bi de overclock yapmam lazım işlemciye o yüzden bitane işlemci fanı al.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı versa 2 500w yap,işin garanti olsun. 4 gb ram genelde yetiyor, fakat bazı oyunlar sıkıntı çıkarıyor. Yeni çıkan 'Dying Light' oyunu rami 5-5, 6 civarı tüketiyor. Parçaları direk elden alabilirsin. Stok soğutucu ile 4 ghz seviyesine çıkarırsın.
Ekran kartını r9 270 seç. 270 > 750 ti.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı