R9 270 Sistem Toplama

Bütçe makul olsun diye 4460 yerine amd almak tamamiyle saçmalık mesela İ5 4460+H81M-Plus sanırsam 850TL civarı tutuyor fakat amd işlemcilerine geçtiğimiz zaman overclock yapmayanlar için amd saçma FX 8320+Msi 970 Gaming+Soğutucu 950-100Tl civarını bulabiliyor demeye çalıştığım para ayırılması gereken kısım ekran kartıdır günü kurtarmak demişsiniz o ekran kartının günümüz oyunlarını highda ultrada açacağı ne malum o ekran kartı çok uzun ömürlü olmaz benim tavsiyem yatırım ekran kartına yapılmalıdır.O zaman gitsinler 4790K ile R9 270'i kullansınlar yan yana İ3'ü neden bu kadar küçümsüyorsunuz anlamıyorum 2 çekirdek olmasındanmı o zaman gidin 8 çekirdekli amd alın 4.çekirdekli i5 lere tur bindirirsiniz.
Intel fanboyluğu yapmaktan AMD CPU ların fiyatları hakkında en ufak bir bilginiz olmadıgını anlıyoruz arkadaşım. Fx8300 400 tl + Gigabyte 970A UDP3 270 tl + Hyper 212 Evo 140 tl 810 TL ye Overclockun dibine vurup DirectX 12 ile birlikte i5 i sollayıp i7 nin altında bir performans vererek mis gibi de CPU ya sahip olursunuz nedir bu sosyaldeki fanboylar anlayamıyorum sizin derdinizi Intel dantelciler sardı burayı.

Bende R9 270'in sapphire modelini kullanıyorum. GTA 5'i ortalama 40 fps de oynuyorum. (bazı ayarlar hariç very high'da) Ama hiç memnun değilim. İlerde çıkacak oyunlarda çok problem çıkartacağını düşünüyorum. Sana diyeceğim şu bütçeni biraz daha artırıp nvidia ekran kartlarına yönelmelisin.

Intel fanboyluğu yapmaktan AMD CPU ların fiyatları hakkında en ufak bir bilginiz olmadıgını anlıyoruz arkadaşım. Fx8300 400 tl + Gigabyte 970A UDP3 270 tl + Hyper 212 Evo 140 tl 810 TL ye Overclockun dibine vurup DirectX 12 ile birlikte i5 i sollayıp i7 nin altında bir performans vererek mis gibi de CPU ya sahip olursunuz nedir bu sosyaldeki fanboylar anlayamıyorum sizin derdinizi Intel dantelciler sardı burayı.
Size yorumlarınızda tamamen katılıyorum. Ancak bilgisayar bilgisi yeterli düzeyde çok fazla kurcalamayan arkadaşlarımıza overclock sistemleri önermeyi doğru bulmuyorum. Sonuçta bir sorun olduğunda biz değil onlar sıkıntı çekecekler en stabil şekilde sistem önermenin daha doğru olacağını düşünüyorum.

Simdi size FX8300 O.C. yapabilecekler icin ne kadar da geleceğe yönelik bi tercih olduğunu açıklayayim. Ilk olarak neden Fx8300 ? Fx8350 daha ust bir model diye soranlara cevap verelim.Fx8350 C2 Revizyon. FX8300 E3 Revizyon.Yani güç tüketimi azaltılmış , transistör yerleşimi gözden geçirilmiş yeni üretim. FX8350 ile 5ghz görmek garanti değil 4.7 veya 4.8 görenler cogunlukta Fx8300 ile 5ghz hatta 5.5 ghz görenler bile var.Bir de şu Intel in oyunlarda AMD ye nal toplatması meselesine açıklık getireyim. Kısaca cevabımız DirectX 11 in saçma arabirimin tek çekirdek desteklemesi.Örneğin i5 4460 6667 passmark Fx8300 7651 passmark gücünde yani totalde Fx8300 daha güçlü bir islemci. Simdi gelelim tek çekirdek performanslarına i5 4460 1667 passmark, Fx 8300 956 passmark veriyor .DirectX 11 in tek cekirdek desteklemesi yuzunden de burda i5 4460 Fx8300 e oyunlarda fark atıyor.Fakat DirectX 12 ile hersey değişecek bunun sebebi ise XBOX ONE icindeki AMD CPU GPU ikilisinin , Ps4 icindeki CPU GPU ikilisinden çok geri kalması. Bundan dolayı AMD CPU GPU ların iyilesmesi icin DirectX 12 yle birlikte birçok yenilik geliyor. Directx12 en çokAMD CPU lara yarayacak. O.c. düşünen biri icin geleceğe yönelik en iyi yatırım da AMD Fx8300 olacaktır. i3 4160 ile Fx8300 karsılastırmaya bayılan arkadaşlara selam olsun.

Edit :Yazım hatası

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı