R9 270 Sürücü Kurunca Görüntü Gelmiyor

Viohx

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer
Ekran kartımı driver olmadan kurunca sistem çalışırken driveri kurup reset atınca ekranın üst yan kısmına "-" işaretleri gelip, siyah ekran olup, ekranı, klavyeyi, mouse vb. şeyleri kilitliyor. PSU yetersiz olduğu için olabilir mi? Asıl amacım ekran kartını test etmek çalışıyor mu, çalışmıyor mu. Benim düşündüğüm tabi siz de onaylarsanız driveri yükleyince, saatlik hızı artıyor! PSU'ya yük biniyor. Bu durumda da ekran kartı ve sistem yanmasın diye voltajı kilitliyor olabilir mi? Ayrı olarak DVI TO VGA aparatını takınca da, BIOS'tan sonra kilitliyor. Ayrı olarak ne klavye ne mouse çalışıyor.
Diğer bileşenlerde sorun yok. Diğer erkan kartı ile denenince hiçbir sorun olmadan açılıyor. DDU ile de denedim bir cevap alamadım. Windows login ekranı gelmesi gerekirken o kısımda kalıyor siyah ekranda.

Sizce ekran kartı iyi mi, FPS konusunda da ne kadar alırım?

Donanım:
  • İşletim Sistem: Windows 7
  • İşlemci : Intel Pentium E5700
  • Ekran Kartı : Asus AMD R9 270 DirectCU II 2GB GDDR5 256Bit
  • Anakart : Asus modelini bilmiyorum tam
  • RAM : 8GB 4x2 1030 MHz
  • Power Subbly : SNC 350 W
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
kullandığın power ile ekran kartını nasıl kullanıyorsun.yanlış bilmiyorsam 2 adet 6 pin girişi var.en az 500 watt kaliteli power gerekli.

kullandığın power ile ekran kartını nasıl kullanıyorsun.yanlış bilmiyorsam 2 adet 6 pin girişi var.en az 500 watt kaliteli power gerekli.
power-connector.jpg

Bende tekli 6 adet pin giriş yuvası var bunu conventer ile 12v'dan dönüştürücü ile 6 pin giriş yuvası yapıyorum

dönüştürücü bu
9552945872946.jpg

ayrı olarak 500 Watt takınca sorun çözülür mü? bir tane bulup denemek istiyorum yani sürücü ile alakalı değildir umarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı