R9 270 Vapor-X fan dönmeme sorunu

HEracler

Hectopat
Daha fazla  
R9 270 Vapor-X Sapphire kullanıyorum. Bugün oyun oynarken grafik yazılımının hata verdiğini gördüm kasayı açıp ekran kartına baktım fanlardan birinin dönmediğini gördüm. Güç girişleri yerine oturtulmuş vaziyette. Bilgisayarı açarken dönmeyen fan dönmeye başlıyor sonra durup yeniden dönmeye başlıyor sonra yine duruyor ne yapmalıyım ?

Ekran kartı yazılımını silip yeniden yükle,sorunun düzelmesse Aygıt yöneticisinden Ekran kartını devre dışı bırak ve kasandan ekran kartını çıkarıp yeniden takmayı dene.

Dediğinizi yaptım ve dönmeye başladı çok teşekkür ederim ama hızı otomatiğe aldığımda fan yine duruyor bunu nasıl çözeceğiz ?

Hocam belki de ekran kartınızın, otomatik olarak ihtiyaca göre yani ısıya göre diğer fanı devreye sokma özelliği vardır. Bazı ekran kartaları ikisini birden durduruyor belli bir dereceye kadar. O hatanın ondan olduğundan emin misiniz?

Edit: Hatta videosu bile var.

6.12 Dk
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam belki de ekran kartınızın, otomatik olarak ihtiyaca göre yani ısıya göre diğer fanı devreye sokma özelliği vardır. Bazı ekran kartaları ikisini birden durduruyor belli bir dereceye kadar. O hatanın ondan olduğundan emin misiniz?

Edit: Hatta videosu bile var.

6.12 Dk
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediğiniz dakikadaki kart farklı bir gpu benim kartımda öyle bir özellik yok eskiden çalışırdı şimdi çalışmıyor hem oyun oynarken ısınma yüzünden yazılımın hata verdiğinide yazdım.

Dediğinizi yaptım ve dönmeye başladı çok teşekkür ederim ama hızı otomatiğe aldığımda fan yine duruyor bunu nasıl çözeceğiz ?
Fan profili yapmayı denediniz mi? Kendi profilinizi yaparsanız bu sorun çözülür sanırım. Örneğin 50 dereceye kadar yüzde yirmi hızında 50 dereceden sonra yüzde 60 hızında dönmesi gibi. Bu arada bunu yaparken keskin hatlarla yapmanızı öneririm. Merdiven gibi olmasın öyle olunca kart sanki ara gaz verirmişcesine bir his uyandırıyor. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı