R9 270X GPU'ya sonradan soğutma bloğu takılır mı?

ReznooW

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Kuyumcu
270-3b.jpg

Benim ekran kartım PowerColor R9 270X OC tek fan ve ısınma sorunu oluyor. Witcher 3, FH4 gibi oyunlarda. Ben buna PowerColor Turbo Duo'nun sogutucu blogunu takabilir miyim?

3443-front.jpg

Dosya Ekleri

• 3443-front.jpg
    3443-front.jpg
    41,1 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir elektronik mağazasına gidip orada kartın arkasındaki vida çıkışlarına bakabilirsin belleklerin soğutucu blokları ayrımı yoksa ızgaralarla tümleşik mi onada göz attıktan sonra kart ölçülerinede inceleme yapan sitelerden ulaşarak karşılaştırma yaparsan kesinleşmiş olur.
Eğer çok uzun gözüktüyse iki dağıtıcının kartın arka plakasındaki vida genişlikleri uyuyorsa takılacağını düşünüyorum. Plastik katman ızgaralarla tümleşik ise yapabilirsin. Eğer plastik katmanda karta tümleşik durumda ise olmaz diye düşünüyorum.

2016 Ağustosta RX 480 aldım. Hatırlayanlar vardır 4-5 ay custom soğutmalı kartlar gelmedi.
Sıcaklıklar için değil ses yüzünden soğutucusunu değiştirmeye karar verdim.
rx480_ref.jpg

rx480_bare.jpg

1580721089239.jpeg

1580721106339.jpeg

İronik olacak ama soğutucu zamanında Nanokatolog'dan almıştım.
Kart hala çalışıyor ve sentetik yük altında bile (1340 MHz GPU, 8400 MHz VRAM OC) 65 C'yi geçmiyor. Oyun içinde ise max 55 C.

Eğer az biraz el beceriniz varsa risk alabilirseniz araştırıp uygun bir custom block bulup kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı