Asus M5A97 anakarta R9 270X takılır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

JamesRodrigez

Hectopat
Asus M5A97 anakart ve R9 270X ekran kartı almayı düşünüyorum ama anakart DDR3 fakat ekran kartı GDDR5 yardım ederseniz sevinirim.

Rahatlıkla takabilirsin.

DDR3 derken sadece DDR3 Ram takabilirsiniz. Ekran kartınıda GDDR5 takabilirsiniz sıkıntı olmaz hiç bir şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızda PCI Express 2.0 x16 slotu bulunmakta bu da ekran kartınızı rahatlıkla kullanabileceğiniz manasına geliyor.

Sağolun çok yardımcı oldunuz. Bu arada diğer parçalar hazır sadece ekran kartı ve anakart arasında kalmıştım tekrar çok teşekkür ederim.

Asus M5A97 anakart ve R9 270X ekran kartı almayı düşünüyorum ama anakart DDR3 fakat ekran kartı GDDR5 yardım ederseniz sevinirim.
Sen onu bırak, en kötusu anakartın 2.0 destekli olması. Ekran kartı 3.0 pcie destekli. Ben taktım R9 278 Asus ekran kartını, gigabiyte ga 78 p2 anakarta. Ekran kartının tam performansını alamiyorum.

Ekran kartı ramleri ile. Sistem ramleri farklıdır. Bunları kıyaslama. Soket uygun ise takabilirsin. Bu kartta senin anakartına uygun. Yani rahatlıkla takılır ve sorunda yaşamazsın.

Acaba ben şuanda gigabiyte ga 78 lmt .2x4 ram 6350 fx amd r9 270 asus 256 bit 2 gb ek takılı 600 wat güç. Performansı alamiyorum bide ek kartıda işlemcide çok zorlaniyor ikisin fanları nerdeyse yerinden sökülür fırlar. Çok ısı yapiyor bilgisyarı açmak istemiyorum pc çöpe gitmesin diye.

Amd anakartların hiçbirinde 3.0 desteklisi yok bu demek ? AMDanakartlara ust düzey 3.0 destekli 700 800 tl arası ekran kartları takılmaz demek midir? AMD anakartları 500 600 arası olsada bekli daha fazlası.

Sen onu bırak, en kötusu anakartın 2.0 destekli olması. Ekran kartı 3.0 pcie destekli. Ben taktım R9 278 Asus ekran kartını, gigabiyte ga 78 p2 anakarta. Ekran kartının tam performansını alamiyorum.
R9 278 diye bir kart, Gigabyte HA 78 P2 diye de bir anakart yok. İlk olarak kullandığınız bileşenlerin modelini doğru düzgün yazmayı öğrenmeniz gerek. PCI-e 2.0 ve 3.0 arasındaki fark %1. Yani hiçbir şey. Sizdeki problem PCI-e sürümünden ziyade anakarttadır zira söz konusu anakart GA-78LMT-S2P ise bu anakartta güncel olmayan bir yonga seti bulunmakta, yeni nesil kartlar eski yonga setleri ile darboğaz yaratabilir. İlk olarak tavsiyem BIOS'un güncel olmasıdır mutlaka. Düelme olmazsa yeni konuda 3D Mark sonucunu paylaşın bakalım performans verip veremediğine.

Bu konu kapanmıştır. Genel problemlerin altına kişisel problemleri yazmak problemi çözmez. Farklı problemler için daima ve daima yeni konu açılması gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı