R9 270X Güç Kaynağı Önerisi

Efekan CANDAN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Everest marka Eps 1660A 460w modeli güç kaynağı kullanıyorum. Dün forumun bu bölümünde de ekran kartı ve güç kaynağı ile ilgili mesaj atmıştım. Recep Bey' in önerisi "Everest güç kaynağını tavsiye etmiyorum" olmuştu. Tabii ki model mi marka mı bunun hakkında bilgim yok. Güç kaynağı da ekran kartı gibi seçilmesi zor geliyor bana. Sisteme gereğinden fazla ya da az olmasını istemiyorum. Ortalama bir güç kaynağı yetecektir diye düşünüyorum.

Sistemim Şudur:
• İntel Core 2 Quad Q8300 2.5Ghz (95w)
• Segate 7200Rpm 160GB Hdd
• 1 Adet Oem bellek 1GB
• 1 Adet Kingston bellek 2GB (Toplam 3GB)
• Gigabyte G31M - ES2L Rev 2.3 Anakart
• Asus R9 270x Direct CU II 2GB (Sipariş geçtim 15' inde elimde.)

Şu sitenin bilgilerine göre de ekran kartımın tüketimi 180 Watt olarak belirtilmiş. Önceki ekran kartım İnno 3D Gtx 260 182 Watt olarak belirtilmiş. Asus R9 270x Direct CU II 2GB modeli kullanacağım için ne kadar enerji farkı olur onu da bilemiyorum.

Geforce-gtx-260-vs-radeon-r9-270x

Son olarak güç kaynağımda sadece tek 6 Pinlik çıkış vardı. Boş sata kablolarından birisini kesip 2 adet 4' lü güç çıkışlarından yaptım. 4'lü çıkışları da 6 Pinlik güç çıkışına çevirecek ara kablosu ile halledeceğim. Ekran kartı geldiğinde performans alamazsam sizin önerilerinize göre hareket edeceğim.

kasa iç.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı