R9 270X sistem oyundayken elektrik kesintisi gibi kapanıyor

emirhanxcnm

Centipat
Daha fazla  
Selam. Bilgisayarımda Mafia 2 Definitive Edition oyununu oynarken elektrik kesilirmiş gibi kapanıyor.
Oyundayken işlemcim 40 derece ekran kartım 100-106 dereceyi gördü ekran kartının bakımlarını yeni yaptım yapmadan önce de bu sorunum vardı yaptıktan sonra da devam etti sorunum.

Özellikleri.
Anakart: MSI B250M Gaming Pro.
İşlemci: Intel Pentium g4600.
RAM: 4+4 2133 MHz =8 GB DDR4.
Ekran kartı: PowerColor R9 270X 2 GB.
PSU: Everest 300W.
SSD: 120 GB Hikvision.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Selam. Bilgisayarımda Mafia 2 Definitive Edition oyununu oynarken elektrik kesilirmiş gibi kapanıyor.
Oyundayken işlemcim 40 derece ekran kartım 100-106 dereceyi gördü ekran kartının bakımlarını yeni yaptım yapmadan önce de bu sorunum vardı yaptıktan sonra da devam etti sorunum.

Özellikleri.
Anakart: MSI B250M Gaming Pro.
İşlemci: Intel Pentium g4600.
RAM: 4+4 2133 MHz =8 GB DDR4.
Ekran kartı: PowerColor R9 270X 2 GB.
PSU: Everest 300W.
SSD: 120 GB Hikvision.

Cevaplarını bekliyorum.

Sadece Mafia 2 Definitive Edition oynarkenmi oluyor ?

Son düzenleme:
İki seçenek var: Donanım parçalarından biri aşırı ısınıp açıl kapatma yapıyor ya da PSU yetersiz.

Abim önceden bir kasa satın almıştı onun içinden almıştım ekran kartını o zaman arızalıydı kart sisteme takınca pembe renkler geliyordu bizde chipsete ısı tuttuk bekledik ondan sonra kart çalışmaya başladı o yaptığımız ısı işleminden beri bir sorun çıkartmamıştı şimdi aşırı ısınıyor kart.

@emirhanxcnm 1 - hocam o PSU yanlış bir seçim. 2 - ekran kartı patlamış olabilir. FurMark testi deneyin. Kart tam yükte iken kapanıyor mu ona bakalım.

FurMark testi yapıyorum ilk başta kart kullanımı 100 oluyor sonra kendi kendine düşüyor kullanımı.

Yeni konular

Geri
Yukarı