R9 270X Sistem Toplama

kral998

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sayın technopat takipçileri ben Sercan. Temmuza doğru paramın az uz birikmesiyle 9 taksite bölebileceğim 3 çeşit pc hazırladım , ancak herbirinde birşeyden kısmak zorunda kaldım. Resimlerin üzerine 1,2,3 diye numaralandıracağımki sorularımı rahatça cevaplayabilesiniz.
Öncelikle 1 numaralı sistemde aylık 175 TL barajım olduğu için kasanın güç kaynağından kısmak zorunda kaldım ve işlemci soğutucunun kalitesini arttırdım. 400 W psu yeterli gelirmi? İşlemci soğutucu iyimi? İşlemciyi 3 sistemdede 4.3 ghz civarına çıkaracağım soğutucu yeter mi?

2.Sistemde işlemci soğutucuyu yarı fiyatına indirerek resimde gördüğünüzü tercih ettim ve 500 W psu koydum ancak ekran kartı fiyatını birhayli indirdim ancak modeller aynı sadece powercolorun modelini seçtim. Bu işlemci soğutucu yeter mi ?

3.Sisteme gelecek olursak işlemci soğutucuyu uçurdum artık fiyatı arttı baya 1 TB harddisk koydum. Kasayı 500 W Cooler Master Yaptım Ancak Ekran kartını 100-150 TL civarında indirdim bir model düşürdüm kısaca. Şimdi sizce bu 3 sistemden hangisini alırsam GTA 5,Assasin's Creed serisi, Shadow Of Mordor, Call Of Duty The Witcher 3 vb yeni moda oyunları daha yüksek fps ile oynarım ve yüksek ayarlarda tabiki kasma istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Genel olarak sorum işlemci soğutucu yeterlimi , bu sistemle 4.3 ghz civarına işlemcimi çıkarabilirmiyim ve bu dediğim oyunları yüksek fpsde yüksek çok yüksek gibi ayarlarda akıcı birşekilde oynayabilirmiyim. Bu 3 sistemden birisini söylerseniz ve nedenlerini açıklayıp yada şunu çıkar şunu koy gibi birşey söylerseniz çok mutlu olurum. Ayda 175 TL barajım var 9 Taksit satın alacağım. Mümkün olduğunca yazı ve imla kurallarına uymaya çalıştım umarım ban yemem. Yardımlarınızı için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi Günler.

1.png
2.png
3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminimce 3. Ekran kartı düşük ancak işlemciyi çok rahat soğutursun diye düşünüyorum , oyunlardada kasmadan orta fpsler alabilirsin.

ama diğer arkadaşlarda yorum atsınlar tabii.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı