R9 270X Sistemin siyah ekranda kalması

MCobalak

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim;
-i7 4790
-RAM-8 GB
-Ekran Kartı AMD R9 270X
-PSU OCZ 650 Watt

Geçen gün PUBG'ye girerken bilgisayar siyah ekranda kaldı ben de kapattım yeniden açtım ancak Windows simgesi bile gelmeden siyah ekranda kaldı. Işık yanıyor ama siyah yani ekran açık. Sonra bütün bilgisayarı söküp taktım bir kere daha olmuştu bunu yapınca çözülmüştü. Ama hala açılmayınca Windows onarım ekranı geldiğinde format atmaya çalıştım ama atmadı ve içindeki Windows'ta silindi sonra USB ile format attım. Windows kuruldu son aşamaya gelip masaüstü gelince yine siyah ekran geldi bu ekran gelirken de bir ses geliyor bilgisayardan sanki zorlanıyormuş gibi. Daha sonra bir ''Bilgisayar Tamircisine'' götürdüm bu arkadaşlar bana harddisk bozuk dediler. Ben de SSD+Harddisk sipariş verdim. SSD bugün elime ulaştı Windows'u kurdum masaüstü geldi.

Yaklaşık 30 saniye sonra yeniden siyah ekran aldım demek ki sorun harddiskte değilmiş deyip eski harddiski taktım. Çalıştı. Sonra sorunun ekran kartında olabileceğini düşündüm eski bir ekran kartını takınca bilgisayar sorunsuz çalışmaya başladı şimdi sorum ekran kartım mı yandı veya bir sorun var yoksa PSU yeterli gücü ekran kartına vermediği için mi bilgisayar siyah ekran veriyor? Siyah ekran verirken hala çalışıyor bilgisayar ama güç harcamayan bu kartla hiç vermedi siyah ekran. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
270X gerçekten yüksek güç isteyen bir ekran kartı. 3 sene kadar kullandım. Başka bir PSU ile deneme şansınız varsa deneyin. Bilgisayarcılara gitmeden önce konu açsaydınız keşke. Adamlar daha çift kanal RAM nedir onu bilmiyor.

Ekran kartınızın ve işlemcinizin fanlarını kontrol ettiniz mi ? Mantığınız doğru ancak Psu ve ekran kartının kendisinde problem olabilir. Başka bir Psu ile denemeden bu soruya cevap vermek doğru olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı