R9 270X siyah ekran sorunu

Shalashaskaa861

Hectopat
Elimde R9 270X ekran kartı var ancak şöyle bir problemi mevcut;
İlk taktığında hiçbir problem yok, sorun driver yüklemeye çalışınca başlıyor. Kuruluma başlıyorum yarısında ekran siyah oluyor bir daha ne görüntü alabiliyorum ne de başka bir şey. Driver yüklemeden beklesin dedim. Belli bir süreden sonra tekrar siyah ekran veriyor.
Bilgisayarı güvenli modda başlatıp DDU ile driverları silip tekrar açınca açılıyor lakin driver yüklemeye çalışınca tekrar siyah ekran veriyor.
(Siyah ekran verdikten sonra yeniden başlattığımda anakart logosu falan geliyor Windows logosu gelmesi gerekirsen ekran siyah oluyor.
Isınmadan mı kaynaklı acaba diye iki farklı termal macun denedim işe yaramadı.
Driverın farklı sürümlerini denedim işe yaramadı.
Sorun ne olabilir ?

Wattman hatası yaşıyor olabilirsiniz. Ekran kartını zorlayan bir oyun veya uygulama (FurMark olabilir) açıp hata verip vermediğine bakın. Eğer bu hata ekran kartının yük altında olduğu durumlarda gerçekleşiyorsa ve siyah ekran esnasında kasanın ışıkları yanıyorsa muhtemelen Wattman'dır.
Wattman hatası yaşıyor olabilirsiniz. Ekran kartını zorlayan bir oyun veya uygulama (FurMark olabilir) açıp hata verip vermediğine bakın. Eğer bu hata ekran kartının yük altında olduğu durumlarda gerçekleşiyorsa ve siyah ekran esnasında kasanın ışıkları yanıyorsa muhtemelen Wattman'dır.

WattMan hatası yaşıyor olabilirsiniz. Ekran kartını zorlayan bir oyun veya uygulama (FurMark olabilir) açıp hata verip vermediğine bakın. Eğer bu hata ekran kartının yük altında olduğu durumlarda gerçekleşiyorsa ve siyah ekran esnasında kasanın ışıkları yanıyorsa muhtemelen WattMan'dır.
WattMan hatası yaşıyor olabilirsiniz. Ekran kartını zorlayan bir oyun veya uygulama (FurMark olabilir) açıp hata verip vermediğine bakın. Eğer bu hata ekran kartının yük altında olduğu durumlarda gerçekleşiyorsa ve siyah ekran esnasında kasanın ışıkları yanıyorsa muhtemelen WattMan'dır.

Herhangi bir yüke sokamadım ki siyah ekran yüzünden internetten drıverı bulup indirdim sadece kurulumda oluyor.

Driver yükleyemediğim için oyunda test edemedim daha son sürüm dahil bir çok sürümü yüklemeyi denedim sonuç aynı.
Windows gelmiyor şuan da siyah ekran da kalıyor. safe mode'da başlatınca da siyah ekran da kalıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı