R9 270X ve Athlon X4 840 işlemci Uyumu

Talha Can

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu an R9-270x ekran kartına, AMD A8-5600K işlemciye ve ASUS A58-ME anakarta sahibim ve işlemcinin performansından memnun değilim. Örneğin benim ekran kartım ile GTA 5'te benden çok daha yüksek ayarlarda 60 FPS alan arkadaşlarım var. Onların işlemcileri farklı tabii ki. Ve ben de işlemcimi değiştirmek istiyorum. AMD Athlon X4 840 soket işlemci istediğim performansı verir mi yani ekran kartımın gücünü tam kullanabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, şu an R9-270x ekran kartına, AMD A8-5600K işlemciye ve ASUS A58-ME anakarta sahibim ve işlemcinin performansından memnun değilim. Örneğin benim ekran kartım ile GTA 5'te benden çok daha yüksek ayarlarda 60 FPS alan arkadaşlarım var. Onların işlemcileri farklı tabii ki. Ve ben de işlemcimi değiştirmek istiyorum. AMD Athlon X4 840 soket işlemci istediğim performansı verir mi yani ekran kartımın gücünü tam kullanabilir miyim ?
x4 840 çok iyi bir işlemci değil. Sizinkinden daha kötü bir ekran kartı ile kullanıldığında dahi zor yetmiş işlemci.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bence x4 860k alın.

Eğer gelebildiğin maksimum hız değerine gelirsen örnek ki 4.6 GHz, darboğaz azalacaktır fakat GTA 5'de hızla giderken takılmalar ve droplar yaşaman muhtemel.
Eğer yeni bir anakart ve işlemci alacaksan İ3 6100 ile Asus H110M-K D3 alabilirsin hem bu sayede DDR3 RAM'lerinizi kullanabilir ve tam performans alabilirsiniz.

Hepinize teşekkür ediyorum. Şimdilik ilerisi için kasa aldım, modeli Zalman Z11 Plus HF1.İleride elime para geçince yeniden öneri almak için konu açıcam.Ana kart ve işlemci önerisi almak için kalın sağlıcakla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı