R9 280 Ekran Anlık Olarak Göz Kırpıyor

zffb

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Konuyu yanlış yere açtıysam bağışlayın ...

Son bir kaç aydır bilgisayarımın ekranında anlık göz kırpması şeklinde titremeler (görüntü gidip gelmesi, takılma) oluyor. Yakınımdaki bir bilgisayar teknik servisine danıştımda monitörden yapabileceğini söyledi. Arkadaşımın yeni aldığı monitörde denedim sorun devam etti. Bu sorunu ilk kez Pes 2016 oynarken fark ettim. Özellikle oyunun menü kısmında daha çok oluyor. Gta 5'te oynuyorum ama orada böyle bir sorun fark etmedim. Photoshop ve Mozilla Firefox kullanırken de aynı sorun meydana geliyor.

Ekran kartım Gigabyte Amd Radeon R9 280, driverlar güncel.

Bu konu hakkında yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynısı oluyordu. Görüntü 2 saniyeliğine gidip geri geliyordur. Ekran kartını tam oturtamadığımı fark ettim. Montajı düzgün yaptığımda sorun düzelmişti

Bende de aynısı oluyordu. Görüntü 2 saniyeliğine gidip geri geliyordur. Ekran kartını tam oturtamadığımı fark ettim. Montajı düzgün yaptığımda sorun düzelmişti

Montajda sıkıntı yok ; iki gün önce temizliğini yapıp tekrar montajını yaptım.

Kartın garanti süreci devam ediyorsa başvurun, muhtemelen değiştiriceklerdir.

Kart üç aylık garantisi devam ediyor. Sorum şu ki ; Sorun kesinlikle donanımsal mıdır ?

Bir tekrar kontrol edin isterseniz. Temizlikten sonra mı başladı göz kırpma? Öyleyse kesinlikle kabloları ve kartı kontrol edin. Ha yok önceden de oluyordu diyorsanız ancak bu geldi aklıma :D

Bir tekrar kontrol edin isterseniz. Temizlikten sonra mı başladı göz kırpma? Öyleyse kesinlikle kabloları ve kartı kontrol edin. Ha yok önceden de oluyordu diyorsanız ancak bu geldi aklıma :D

Önerin için teşekkürler. Sorun öncedende varolduğu için temizlik yapıp montajı kontrol ettim zaten ;)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı