R9 280 ısınıyor

Muarex

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım R9 280. Eskiden kasanın kapağını açık kullanırken böyle bir problemim yoktu. Ekran kartı 60-65 derecelerde geziyordu. Yan kapağını kapattığımda ise 70-80 derece arası geziyor sıcaklık. Kasada bir adet egzoz fanı bir adette. Önde fan var. Öndeki fan içeriye mi, dışarıya mı üflüyor bilmiyorum. Daha serin çalışması için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartım R9 280. Eskiden kasanın kapağını açık kullanırken böyle bir problemim yoktu. Ekran kartı 60-65 derecelerde geziyordu. Yan kapağını kapattığımda ise 70-80 derece arası geziyor sıcaklık. Kasada bir adet egzoz fanı bir adette. Önde fan var. Öndeki fan içeriye mi, dışarıya mı üflüyor bilmiyorum. Daha serin çalışması için ne yapabilirim?
Kasanızın modeli nedir ?

boştayken mi bu değerleri alıyorsunuz? termal macun yenilemenizi öneririm.

Kasanızına fan vs. ekleyerek hava akışını düzeltebilirsiniz. Kasa kirli ve tozlu ise temizleyin. Uzun yıllardır GPU termal macunu yenilenmediyse yenileyin.

Kasanızına fan vs. ekleyerek hava akışını düzeltebilirsiniz. Kasa kirli ve tozlu ise temizleyin. Uzun yıllardır GPU termal macunu yenilenmediyse yenileyin.

Kasada 2 adet fan takma yeri var ikisi de dolu şu an bende takmak istiyorum bir alternatifi var mı?
Önü mesh değilse ısınması normal, yukarıdaki arkadaşlarında belirttiği gibi gerekli bakımları yapın. En azından 10 derece fark edecektir.

Termal macun yeni değişti kasanın içi çok tozlu değil başka bir öneriniz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı