R9 280 sistemde oyun oynarken ekran kararıyor ve sinyal yoktur hatası veriyor

yusuf00000

Centipat
Daha fazla  
Oyunu açıyorum, bir müddet oynamaya devam ediyorum(birkaç dakika) sonra kendi kendine aniden ekran ya bembeyaz ya da kapkara oluyor. Renk değişebiliyor. Yemyeşil olduğu da oldu. Ama her şey donuyor, klavye tuşları, mouse hiçbir tepki göstermiyor. Kararmadan kısa süre sonra da sinyal yoktur hatası alıyorum. Daha dün oyun oynarken böyle bir sorun yoktu. Bugün başladı. Problem nedir?

R9 280.
Ryzen 5 1600 AF.
X570'a Pro.

Dosya Ekleri

• F2F072F1-ECC6-45E5-92D7-D5B09E8D13D5.jpeg
    F2F072F1-ECC6-45E5-92D7-D5B09E8D13D5.jpeg
    80,2 KB · Görüntüleme: 40
Anladım hocam. Biraz inceledim, güzele benziyor. 4gb 64 bit ama. 64 bit az değil mi? Yeni ekran kartlarında neden eskisi gibi bit değerleri artık yüksek değil de hep 64, 128 ya da 192 bit? 64 bit olması bir şey kaybettirir mi? Bu arada amazon'da XFX markalı olanını buldum 3000₺ ye. Alınır değil mi?
3000 olanı muhtemelen alamazsınız. Ya da sipariş ekranında gümrük fiyatı vs yine 4000e yaklaşır. Ben de kullanıyorum bu arada 6500xt. Çok kalite düşkünü biri değilseniz tam fiyat performans ürünü.

3000 olanı muhtemelen alamazsınız. Ya da sipariş ekranında gümrük fiyatı vs yine 4000e yaklaşır. Ben de kullanıyorum bu arada 6500xt. Çok kalite düşkünü biri değilseniz tam fiyat performans ürünü.
Anladım. Kartı şuan sipariş vereceğim. Zaten bizim bütçemize uygun başka kart yok gibi, en ideali bu görünüyor. Boss bilişim adlı bir sitede 3800 tl ye MSI markalı olanı almak istedim ancak site hakkındaki yorumlar iyi değil. O yüzden arkadaşın gönderdiği yerden alıyorum?..

Anladım. Kartı şuan sipariş vereceğim. Zaten bizim bütçemize uygun başka kart yok gibi, en ideali bu görünüyor. Boss bilişim adlı bir sitede 3800 tl ye MSI markalı olanı almak istedim ancak site hakkındaki yorumlar iyi değil. O yüzden arkadaşın gönderdiği yerden alıyorum?..
Sinerji güvenilir bi sorun yaşamazsınız. Ben de sapphire modelini kullanıyorum. Isı sorunu olan bir kart değil zaten. Hayırlı olsun şimdiden.

Sinerji güvenilir bi sorun yaşamazsınız. Ben de sapphire modelini kullanıyorum. Isı sorunu olan bir kart değil zaten. Hayırlı olsun şimdiden.
Herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İnventus adlı siteden XFX modelini satın aldım. Güzel bir kart olduğunu düşünüyorum ben de. Herkese iyi akşamlar...

Geri
Yukarı