R9 280 Toplama bilgisayar

alpkaan11

Hectopat
Daha fazla  
Evet tecknopat sakinleri, başlıkta da belirttiğim gibi toplama bilgisayar yapacağım ama uyum konusunda şüpheliyim bir yardımcı olursanız sevinirim, ahmakça bir seçim yaptıysam da önerilerinizi beklerim.

Monitör, klavye, mouse, hoparlör bulunmaktadır. Bunlar haricinde bir sistem kuracağım. Parçalar:
Turan Kılınç. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM tek 4 gb olabilir, CL9 olmasına özen gösterin çünkü CL gecikme süresidir. A88XM-A anakartın soket türü işlemci ile uyumlu değil, bu anakart genelde APU sistemlerde kullanılır.

Tamam asusun sitesinden kontrol ettim desteklemiyor hakikaten. Peki güç kaynağı yeterli mi? Minimum güç ne kadar ona göre kasayı biraz daha ucuza getirebilirim.

Bir de Amd nin cpu soğutucuları yeterli mi bir daha soğutucu almaya gerek var mı ?

Çok enteresan, konuyu ben açmıştım üyeliğim silindi konu başlığı değişti. Ayrıca konuyu açan kişi de değişti. Sonra aynı email ve aynı kullanıcı adıyla tekrar kayıt oldum. Site sahiplerinin böyle rezillikleri bir daha yaşatmamasını umarım.

Önerileriniz üzerine bazı değişiklikler yaptım(Mümin Alan sana ayrıca teşekkür ederim kardeşim verdiğin link sayesinde voltaj değerleini artık hesaplayabiliyorum)

Bellek:4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 PC Ram (tek modül olarak 1600MHZ li değiştirdim)

Kasa:CMP-350 500W MidT ATX SİYAH KASA (Linkten bakınca 484 w diyor. Bunun için 500w kasa oalrak değiştirdim. Fakat aklıma takılan bununla overclock yapabilir miyim ?)

Ekran Kartı:R9 280X TurboDuo GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı (Eee kasadan fiyatı düşürünce ekran kartı yükselteyim dedim :). Uyumu konusunda biraz şüpheciyim)

SSD konusunda da kardeşim, doğru söylüyorsun recep abinin de tabiriyle yaklaşık 10 kat hız veriyor ama fiyatı da o ölçüde. Şimdi alınacaksa ancak 240gb iş görür ki o kadar bütçem yok malesef :(

Yorumlarınızı beklerim.

Hakikaten cooler masterın sitesinde şu kadar yazıyor:

Cooler Master.jpg

Ben CMP-350 500W MidT ATX SİYAH KASA ile overclock yapabilir miyim bu sistemde?

Bir de ekran kartını r9 280x olarak değiştirdim uyumlu mudur?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı