R9 280X İlerleyen Zamanlarda Performans Kaybı Yaşar mı?

Eston37

Kilopat
Daha fazla  
İlerleyen zamanlarda R9 280X'de performans kaybı olur mu? Misal biraz daha az performans veren GTX 960 ile aynı performansa düşüş yaşar mı?(Kaç saattir görümüme açılmıyor.)

İlerleyen zamanlarda R9 280X'de performans kaybı olur mu? Misal biraz daha az performans veren GTX 960 ile aynı performansa düşüş yaşar mı?(Kaç saattir görümüme açılmıyor.)

GTX 960, R9 280X performansına yetişebileceğini sanmıyorum. DirectX 12 ise DirectX 12. Sonuçta sadece Nvidia'ya gelmiyor bu teknoloji.

Beni şu an düşündüren şey, Asus R9 280X ekran kartımı Vatan'a iade ettiğimde, R9 380 ile mi değiştirmeliyim yoksa MSI R9 280X ile mi ?

GTX 960, R9 280X performansına yetişebileceğini sanmıyorum. DirectX 12 ise DirectX 12. Sonuçta sadece Nvidia'ya gelmiyor bu teknoloji.

Beni şu an düşündüren şey, Asus R9 280X ekran kartımı Vatan'a iade ettiğimde, R9 380 ile mi değiştirmeliyim yoksa MSI R9 280X ile mi ?
Tabiki R9 380. Sitede videosu mevcut. Hatta gelmişken 390'a terfi edin ve arkanıza yaslanın.

Tabiki R9 380. Sitede videosu mevcut. Hatta gelmişken 390'a terfi edin ve arkanıza yaslanın.
Sitede ki incelemeyi zaten izlemiştim. Ancak izledikten sonra da kafam karıştı. Çünkü oyun performansları, karşılaştırma yapılmak için pek uygun yapılmamış. Mesela GTA 5 'te texture quality özelliğini arttırmak yerine, ayarlara hiç ellemeden 1440P çözünürlüğe yükseltildi. Bu yüzden karşılaştırma yapamıyorum. Ayrıca internette baktığım performans testlerinde R9 280X daha fazla performans gösteriyor.

R9 280X zaten daha güçlü ama R9 390 dahada güçlü ve yeni mimari olması nedeniyle çıkana kadar para toplayıp daha iyisini alabilirsiniz.

R9 280X zaten daha güçlü ama R9 390 dahada güçlü ve yeni mimari olması nedeniyle çıkana kadar para toplayıp daha iyisini alabilirsiniz.
R9 390 alacak bütçem(babamın :D) olduğunu sanmıyorum. 400 Dolar bile olduğunu var sayarsak, 1050 lira civarına tekabül ediyor ve üzerine 300 lira vermem gerekiyor. KDV hesaplamadan 1050 liraya denk geliyor tabi ki belirteyim. Yani bu şekilde hesaplamak oldukça yanlış bir hesaplama ancak en azından tahmini bir fiyat oluşturuyor kafada. Benim 390 almam için en az 400-450 lira vermem gerekiyor, mümkün değil.

Şöyle söyleyim ben ilkokuldayken istediğim marka atariyi alabilmek için çocuk aklımla 36 dolar biriktirmiştim :) Hiç birşey imkansız değildir :)

280X'den neler beklediğinizine bağlı. Ultra takıntınız yoksa 60hz ve 1080p medium ayarlarda ömrü baya uzun. Ultra-High ayarlar içinse konuşmak zordur. Şuan bile ultra veya high ayarlarda tam performans gösteremediği birçok oyun mevcut. Tabi bu oyunların hemen hemen hepsi nvidia optimizasyonlu. Gelelim R9 380'e. Tam bir hayal kırıklığı. Yani amdnin yeni çıkardığı serisi için söylenek tek cümle budur. Hayal kırıklığı. Fury X dışında diğer kartların R9 2XX serisine göre performans anlamında pek bir farkı yok. AMD her zamanki gibi beklentileri yüksek tutup sadece amiral gemisine asıl yatırımı yapmış.

Şöyle söyleyim ben ilkokuldayken istediğim marka atariyi alabilmek için çocuk aklımla 36 dolar biriktirmiştim :) Hiç birşey imkansız değildir :)

Harçlık alsam bir şekilde toplarım parayı. Ancak hem yaz tatilinde olduğumuz için, hem de yaz tatilinde olmasak bile param bitmeden harçlık istemediğim için para biriktiremiyorum. Yoksa her türlü para toplarım elime ne zaman para geçse teknolojik birşeyler bakınmaya başlıyorum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı