R9 280X Sıcaklık Değerleri

Curesto

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sapphire R9 280X Tri-X OC 3GB GDDR5 384-BIT model bir ekran kartım var. Maalesef çok fazla ısınıyor ve throttling yapmaya başlıyor. %100 kullanımda anında 98 dereceye vurup frekans kısıyor ve performans kaybına yol açıyor. Oyunlarda bunun yüzünden karta fazla yük binmesin diye, FPS sabitlemek zorunda kalıyorum. Kart 3 fanlı bir model olmasına ve fanlarının gayet temiz ve sorunsuz çalışmasına rağmen, bu derecede ısınmasına anlam veremiyorum. Bu sıcaklıklar yüksek olduğu için sanki her an karta zarar gelecekmiş gibi hissediyorum, korkuyorum. Şimdi doğal olarak, çoğunuz termal macun değiştirin diyecek. Fakat, kullandığım modelin ayriyetten VRM'leri ve bellekleri için ayrı termal pad gerekiyor ve bunu temin edemem, edebilsem bile değiştiremem. %60-70 kullanımda 93-94 derecelere kadar çıkıyor. Fanlar %100'de çalışıyor ve fanı gerçekten çok gürültülü.
BeamNG. Drive değerleri:

IMG_20200326_175857.jpg

Kartın konumu:

IMG_20200329_200836.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
5 yaşın üzerinde bir model 280x. Haliyle termal macun ve pedlerin ömrü tamamlanmıştır.
Termal ped değişiminden neden çekiniyorsunuz ? Zor bir şey değil.

Onun dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok. Daha ferah bir kasa ile ekran kartına üfleyen bir fan ayarlarsanız, biraz daha düşüş olucaktır.

Sapphire R9 280X Tri-X OC 3GB GDDR5 384-BIT model bir ekran kartım var. Maalesef çok fazla ısınıyor ve throttling yapmaya başlıyor. %100 kullanımda anında 98 dereceye vurup frekans kısıyor ve performans kaybına yol açıyor. Oyunlarda bunun yüzünden karta fazla yük binmesin diye, FPS sabitlemek zorunda kalıyorum. Kart 3 fanlı bir model olmasına ve fanlarının gayet temiz ve sorunsuz çalışmasına rağmen, bu derecede ısınmasına anlam veremiyorum. Bu sıcaklıklar yüksek olduğu için sanki her an karta zarar gelecekmiş gibi hissediyorum, korkuyorum. Şimdi doğal olarak, çoğunuz termal macun değiştirin diyecek. Fakat, kullandığım modelin ayriyetten VRM'leri ve bellekleri için ayrı termal pad gerekiyor ve bunu temin edemem, edebilsem bile değiştiremem. %60-70 kullanımda 93-94 derecelere kadar çıkıyor. Fanlar %100'de çalışıyor ve fanı gerçekten çok gürültülü.
BeamNG. Drive değerleri:

Eki Görüntüle 528283

Kartın konumu:

Eki Görüntüle 528285
Sana tavsiyem; çok iyi bir temizlik, termal macun, pedleri değiştir. Elin yatkın değilse işi bilen birinden yardım al. Kasan ferah olsun modern bir kasa seç. Kablolaman berbat.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı