R9 280X Tri-x sistem performans sorunu

EntropicDeath

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar ben yaklaşık 6 ay kadar önce masaüstü bilgisayar toplattırdım. Bir tanıdığıma bana amd almamı söyledi. Bende uzatmayarak peki dedim sistemi topladık sorun yok orjinal oyunlarda vs. battlefield 4 de en yüksek ayarda 80-90fps arasında alıyorum. GTA V de'de aynı şekilde fakat bazen hata veriyor. Olur olmadık yerlerde yavaşlıyor. BF4 de 90 fps verirken league of legends oyununda atıyor benimde aklıma acaba ssd de veya hdd veya anakartta bir problem mi var aklıma o geldi bende anakartımı vs. değiştirmeyi planlıyorum. Maliyetini yazacagım sizce ne yapmam gerek. Yaklaşık 3bin tl civarında para harcadım sırf kasaya ve kasadaki sorunda öndeki usbler çalışmıyor anakarttanmı problem var anlamadım. Komple mi değiştirmeliyim kasayı ?

Cooler Master Haf 912x plus 80plus = 550TL
Kingston 120gb hyperx ssd =200TL
Amd fx x8 8350 tam hatırlamıyorum fiyatını ama 500 civarıydı
Msi 990fxa-gd80 550TL
Sapphire R9 280X Tri-x OC EDİTİON
Cooler Master Seidon 120v
Vengeance 8gb Ram
1TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Öndeki usb girişlerinde sorun var usb taktıgım zaman görüyor 5sn sonra tekrardan kayboluyor ayrıca ssd yide bozuyor portlar diye düşünüyorum 555mb yazma ve okuma özelliğinde ssd aldım 120 hyperX dosyaları attığı hız ise 10 ile 12 mb arasında bir hızda atıyor anakarttada olabilir problem bilmiyorum o yuzden ıkısınıde satmak ıstedım yeri geliyor çok sağlam pc toplamısım diyorum yeri geliyor kırıp atasım geliyor ne kadar para harcadığım umrumda olmuyor.

Cidden yardım edecek birisi yokmu malzemeleri sahibinden'e koydum ekran kartıda bu aralar amd sürücüsü yanıt vermeyi kesti diyor oda pek fazla olmadı alalı birkaç screenshot çektim video'da yüklüyorum sizce fps değerlerinde vs. bir sorun varmı ?
Hepsi ultra ayarda ss lerin artık gerçekten kırasım geldi kasayı tam adamla karşı karşıya geliyorum herhangi bir oyunda örnek vereyim counter strike go ' da pat diye ekran gidiyor geliyor bir bakıyorum ölmüşüm :(

Ekran kartım Sapphire R9 280X TRi-X

Birde amd catalyst control center da varsayılan ayar olarak AMD overdrive etkinleştirilmiş onu kaldırmalımıyım o yuzden mı hata verıyor bilmiyorum ama bazende hata vermeden istediğin kadar oyna sorun olmuyor anlamadım gerçekten.

http://i.hizliresim.com/VVODyy.png

NqXZPX.png

a5vzWQ.png

DM17Zv.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ön portların anakart bağlantısına bakın. Temiz biz Windows 8.1.3 kurup, tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Bu yaptıklarınıza rağmen çözülmüyorsa, bir fikrim yok.

Ön portların anakart bağlantısına bakın. Temiz biz Windows 8.1.3 kurup, tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Bu yaptıklarınıza rağmen çözülmüyorsa, bir fikrim yok.
Ben ekran kartının driverını vs. güncel olanının hepsini yüklüyorum fakat chipset yüklü değil pc de zaten amd nin chitsetini yükleyince ekran kartının aynısı yani ekran kartı driverinin pek bir farkı olmuyor chipset ile.İkiside catalyst.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı