R9 290 Tri-X OC Performans Sorunu

ByRambo54

Kilopat
Herkese merhaba gördüğünüz kartı yeni almış bulunmaktayım.
İntel i5 4670k
Gskill 4x2 GB 1600mhz ram
Corsair 600w Modüler güç kaynağı Bronz 80+
Zalman Z11 kasa
Msi z87 G45 anakart olan bilgisayarıma taktım ama şöyle bir sorun var ki beklediğim performansı alamıyorum.
Battfield 3 te ultra ayarlarda 20-25 fps alıyorum kalabalık bir servera girdiğimde 12 fpsye kadar düşüyor.
Metro Last Light benchmark testinde en düşük 7 en fazla 62 fps gördü ortalama 32 fps skor aldı.Oyuna girdiğimde ise (ssaa 2x di) ve yine ultrada 20 fps alıyordum.
Bu ısı değerleri (kasayı daha yeni topladığım için kasayla gelen 3 fan tarafından soğutuluyor soğutması biraz düşük)

Bu kartın gpu-z deki ayrıntılı bilgileri :

Bu da sapphirenin kendi oc programı :

Durum bu arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum acaba güç kaynağımı yetersiz besleme yapıyor yoksa benim mi beklentilerim çok yüksek bilmiyorum siz nedersiniz ?

İnşşalah. windows 8.1 bir içib boot usb hazırladım şimdi formatladan önce betayı bir deniceğim.

Beta sürücüsüde denendi sonuç olumsuz . Şimdi windows 8.1 kurup driverlar tekrar kurulacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı