R9 280X ve Zalman 500W PSU nasıl?

Hocam aldığınız PSU muhtemel 12v kanalından 430Watt gibi bir değer verecek. Ekran kartınız 250W ile çalışan bir ekran kartı. Ucu ucuna yeteceğini düşünüyorum işlemciniz 95W TDP değerinden yüksek bir işlemci değil ise.

İșlemcim i3 10100F modelidir yeterli mi?

Aldım bir kere değiştirme şansım yok.

Ekran kartını aldığım kișide de 500W varmış ama 450W güç üretiyormuș ben rahat çalıştırıyorum dedi, bu PSU da 450-500W üretiyor.

i3 10100F CPU.
B460M -a Pro anakart.
8 GB 3000MHz Patriot RAM.
240GB SSD.
1TB HDD.

Tam ucu ucuna yeterli olacaktır diye düşünüyorum fakat, zaten elinizden çıkarma şansınız da var sıfır fiyatından. Yetmezse satıp yenisini alabilirsiniz.

Tam ucu ucuna yeterli olacaktır diye düşünüyorum fakat, zaten elinizden çıkarma şansınız da var sıfır fiyatından. Yetmezse satıp yenisini alabilirsiniz.

Galiba var, satmayla uğraşmak da istemiyorum yeni aldım çalıştırıp bir denemek istiyorum.
Ucu ucuna yeteceğini düşünüyorum.

Oyun oynarken bilgisayarın bir anda kapanma gibi bir durumu söz konusu mudur sizce?

resim_2021-03-03_155414.png

Gördüğün gibi işlemcim boşta sadece 10W güç çekiyor benim.

Aşırı yük altına sokman gerek ki güç yetmeyip kapansın ne oyunlar oynayacaksın veya ne iş yapacaksın?

Oynamayı düşündüğüm oyunlar PUBG, LoL, ETS 2 MULTİPLAYER, Forza Horizon 4, GTA 5, gibi oyunlar.
Sanmıyorum hocam sistem yük altında ortalama 380-420Watt güç tüketecek.

Çok yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar oynamaycağım hocam.
Eki Görüntüle 904485

Gördüğün gibi işlemcim boşta sadece 10W güç çekiyor benim.

Sahip olduğum işlemci 65W TDP gözüküyor.

12V kanalından 450 Watt veriyor bu PSU.

Yani, ucu ucuna yeterli sayılır. R9 280x Fazla güç tüketen bir ekran kartı.

Geri
Yukarı