R9 280X vs GT710 sistem

Bütçe
max 3200
Merhabalar, ben yeni bir PC alacağım fakat malum ekonomimizden dolayı 2.el almayı planlıyorum ve tanıdık 2 kişiden PC teklifi aldım. sizce hangisini seçmeliyim ve neden ya da ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum, sistemleri aşağıya yazacağım. Şimdiden teşekkürler.

1.PC
  • 16 GB RAM.
  • R9 280X 2 GB ekran kartı.
  • AMD Ryzen 3 1300X.
  • 120GB SSD + 500GB HDD.
= 2650TL.

2.PC
  • 8 GB RAM.
  • Intel i5 9400F.
  • NVIDIA GeForce GT710 2 GB ekran kartı.
  • 256 GB SSD.
= 3200TL.
(Bu fiyatlara monitör de dahil)

Oynamak istediğim oyunlar:
  • CS:GO sabit 75FPS.
  • Valorant sabit 75FPS.
  • GTA 5 akıcı şekilde.
  • Resident Evil Village 30FPS.
Gt 710 OLMAYAN. GT 710 dediğiniz kartın tek marifeti monitöre görüntü vermesi. R9 280X güzel bir karttır.

GT 710 olmayan. GT 710 dediğiniz kartın tek marifeti monitöre görüntü vermesi. R9 280X güzel bir karttır.

Hmm anladım. GT710 alınmaz diyorsunuz. Fakat bu sistemler 2.el ve önerebileceğiniz 0 hazır bir sistem var mıdır? Bütçem 3200TL civarı, monitör ile 4000 de olabilir.

Cidden paranıza yazık. Satıcıya da güveniyorsanız alın, kaçırmayın.

Satıcıya güveniyorum, fakat 2.el almaya çok sıcak bakan birisi değilim. O yüzden önceliğim 0 bir bilgisayar almak. Bulamazsam eğer bu bilgisayarı alacağım. Bir de ben bu fiyata böyle iyi bir PC'nin satılmasının da bir şey olabileceğini düşünüyorum sizce bu kadar ucuz olması normal mi?

Satıcıya güveniyorum, fakat 2.el almaya çok sıcak bakan birisi değilim. O yüzden önceliğim 0 bir bilgisayar almak. Bulamazsam eğer bu bilgisayarı alacağım. Bir de ben bu fiyata böyle iyi bir PC'nin satılmasının da bir şey olabileceğini düşünüyorum sizce bu kadar ucuz olması normal mi?
Yani adam elinden çıkarmak istemiş, satıyor. Ayrıca vakti zamanında ucuzdu bu kartlar bugüne nazaran. 400 dolar = 1500 küsür lira :D. 2. el olmasına aldırış etmeyin, en nihayetinde namus değil bu. Sıfır olarak zorlayarak R5 3400G alabilirsiniz. Tabi 280X ile arasında fark var.

Geri
Yukarı