R9 280x vs GTX 960

• Konuyu başlatan Ali Can Erdoğan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 843
A

Ali Can Erdoğan

Ziyaretçi
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla r9 280x daha performanslı bir kart ama sosyalde gördüğüm kadarıyla gtx 960 öneriyorsunuz. Bunun nedeni nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz direk "GTX 960 al" demiyoruz. Sizin karttan beklentilerinize göre öneri yapıyoruz. GTX 960, watt başına daha fazla performans verir ve nVidia'ya has bazı özellikleri bünyesinde barındırır. R9 280X daha güçlü bir karttır ve daha fazla FPS verir. Fakat aralarındaki FPS farkı 5-7 FPS gibi değerler arasında oynar. R9 280X tam yükte ortalama 250 watt güç çekerken GTX 960 tam yükte ortalama 120 watt güç çeker. Eğer "PSU'm güçlü ve ben alacağım FPS'ye bakarım arkadaş" dersen R9 280X al. "Ben 5-7 FPS gibi bir fark için kartımın iki katı fazla güç çekmesine izin veremem. Bunun yanında DX 12'ye %100 destek isterim ve nVidia'nın kendine has teknolojileri ile beraber daima güncel sürücü desteği isterim" diyorsan GTX 960 al.

1) DirectX 12
2) Güncel mimarisi
3) Nvidia yazılımları
Benim GTX 960 önerme sebeplerim bunlar.

Direk saf performans istiyorsan R9 280X almalısın. Bunu söyle düşün, iki katlı pastayı mı tercih edersin ? yoksa tek katlı, fakat çok daha kremalı ve çok daha malzemeli pasta mı ?

Bu vakitten sonra R9 280X almamalısın. Ancak şahsen ben artık " Orta seviye sistem " kategorisinde GTX 960'da önermem. R9 380 şu an için orta segmentte en iyi albenisi olan kart.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı