R9 280X vs R9 380

MrSpy_

Hectopat
Öncelikle selamlar. Sistemimi yükseltmeye karar verdim fakat iki ekran kartı arasında kaldım. Hangi kartı seçmem gerek?
Benim için önemli etkenler:
Isı değeri.
Çektiği Watt değeri ve TDP.
En önemlisi oyunlardaki FPS değeri
Bir de bir şey fark ettim sanki R9 280X oyunda iken sis vb partiküllerde FPS kaybı yaşıyor. (Hangi kartta daha az olur?)
Yardımcı olursanız sevinirim Technopat ailesi.

TDP değerleri aynı. Dolayısıyla ısı farkını kartın soğutma modeli belli eder. Testlerde ise R9 280X biraz daha önde çıkıyor.

Öncelikle selamlar. Sistemimi yükseltmeye karar verdim fakat iki ekran kartı arasında kaldım. Hangi kartı seçmem gerek?
Benim için önemli etkenler:
Isı değeri.
Çektiği Watt değeri ve TDP.
En önemlisi oyunlardaki FPS değeri.
Bir de bir şey fark ettim sanki R9 280X oyunda iken sis vb partiküllerde FPS kaybı yaşıyor. (Hangi kartta daha az olur?)
Yardımcı olursanız sevinirim Technopat ailesi.

290 almanı öneririm ben geçen İstanbul'da 500 TL'ye buldum çok iyi.

Bence bulamayabillirisin çünkü dün gördüm adam R7 240 oyun açmayan kartı 400'e satıyor ama sen dene.
Gerçekten dediğin gibi Türkiye şartları... Ben 2016da GTX 970 aldığımda bile bu kadar değildi fiyatları. 4 yıllık kartlar ne fiyatlara gidiyor. Bütçeni zorlayıp 570 vb alabilirsen daha iyi olur. Yoksa 280X veya 290(3 fanlı sarı renk o zamanlar çok havalıydı) bulursan uygun fiyatlı seni bir süre orta-orta stü ayarda götürür.

Geri
Yukarı