R9 285 Ekran Kartı ve 16 GB RAM Yükseltme

death_stroke

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba

Başlıktan da anlaşılacağı gibi ekran kartımı ve RAM'lerimi yükseltmek istiyorum.

Şu anda kullandığım ekran kartım Powercolor R9 285, ben bunu R9 390'a veya R9 390X e yükseltmek istiyorum ancak şöyle bir sorum var Amazon'dan sipariş versem herhangi bir sıkıntı olur mu? Gümrükte takılma veya ek vergi gibi şeyler olabilir mi? Birde şimdiki ekran kartımı satışa çıkarmak istiyorum hangi siteyi kullanmam gerekir klasik Sahibinden veya Gittigidiyor gibi sitelere mi çıkarmam gerekiyor?

RAM konusuna gelecek olursak şu anda kullandığım RAMler Corsair Vengeance Pro 1333Mhz (2x4) 8GB ben nunu 16GB ye çıkartmak istiyorum aynı üründen bir tane daha alsam olur mu yoksa başka bir markaya mı geçmeliyim? Performans açısından nasıl olur?

İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

R9 285'ten 390'a yükseltmek bana çok mantıklı gelmiyor 4K ekrana geçmiyorsan. Amazon konusunda rehberlerimiz var, bakabilirsin. Satış konusunda burada ikinci el bölümünde ilan açabilirsin.

8 GB RAM fazlası ile yeterli. 16 GB ancak render vs yapıyorsan gerekli. İlla alacaksan birebir aynı kit almanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı