R9 285 ile R9 380 Crossfire

Tisy

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba forum sakinleri R9 285 ile R9 380'i Crossfire yapabilir miyim ? GPU'ları aynı olduğu için bu fikre kapıldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adamlar yapmış iyi de olmuş. Neden olmasın? GPU aynı mimaride.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adamlar yapmış iyi de olmuş. Neden olmasın? GPU aynı mimaride.
Biliyorum, R9 380 ile R9 285'in CF yapılabildiğini. Konu açılalı uzun bir zaman oldu.

Aynı mimari neredeyse bütün kartlar CF yapılabiliyor. Geçenlerde bir haber okudum DirectX 12 yerine tam oturunca AMD ve Nvidia kartlar birlikte kullanılabilecek, sosyal ağlar kullanıma açıldığında link atabilirim isterseniz.
Edit: Aynı mimari AMD kartlar CF yapılabilir, Nvidia maalesef bunu başaramadı henüz.

Acaba R9 380X ile CF yapılabiliyor mu R9 285? Eğer oluyorsa hiç fena olmaz.
AMD ekran kartları Nvdia ekran kartları gibi değil. Mesela Nvdia GTX 970 ekran kartı ile GTX 960 ile SLI yapamazsınız sadece aynı ekran kartı ile yapmak zorundasınız. Ama AMD ekran kartlarında öyle bir zorunluluk yok farklı kartlarla CF yapabilirsiniz.

AMD ekran kartları Nvdia ekran kartları gibi değil. Mesela Nvdia GTX 970 ekran kartı ile GTX 960 ile SLI yapamazsınız sadece aynı ekran kartı ile yapmak zorundasınız. Ama AMD ekran kartlarında öyle bir zorunluluk yok farklı kartlarla CF yapabilirsiniz.
Durumun o şekilde olduğunu biliyorum, AMD'nin bir Crossfire tablosu olması gerekiyor her halde, AMD'nin belirttiği bir çok CF çeşitleri var.

Youtube linki vermiştim, fakat sanırım çıkmamış bununla ilgili olarak, yaklaşık 2 katına yakın performans artışı söz konusu, ancak Technopat videolarından incelemelerinden öğrendiğim kadarı ile pek crossfire tavsiye etmiyorlar, tekbir güçlü kart almayı daha makul buluyorlar, ama elinde hali hazırda r9 285 ekran kartın var ise yükseltme için uygun olabileceğini söylüyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı