R9 285 Sistem GTA 5'İ Ultra Ayarlarda Açar Mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MrFinBlack

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Arkadaşlar sistemi topladım. 1-2 hafta sonra alacağım. Çoğu oyunu ultrada akıcı bir şekilde oynatmasını istiyorum. Bu yüzden size danışmadan almak istemedim. Sistemde uymayan bir parça falan varsa yada şunu koysan daha iyi olur dediğiniz parçalar varsa eğer, lütfen aydınlatın beni. Ekran kartı olarak R9 285'i seçtim yeni mimari ve daha az enerji tükettiği başka ekran kartı önerilerine de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acar kardeşim niye acmasin yeni bi kart

1. MSAA açık, Advance Graphics açık; 10-15 FPS
  2. MSAA kapalı, Advance Graphics açık; 30 FPS
  3. MSAA kapalı, Advance Graphics kapalı; 50-60 FPS
Diğer tüm ayarlar Ultra iken 1080p çözünürlükte bu FPS değerlerini alırsın diye düşünüyorum. En iyi ayarları Geforce Experience ile oyunu optimize ederek alabilirsin. Büyük ihtimal 3. seçenekteki gibi ayarlar verecektir. Yansıma ayarlarını Ultra yerine High'a alacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca Grass Quality gibi ayarlar yoğun orman ve çim olan yerlerde ciddi FPS düşüşleri yaşatabilir. Bu ayarı da Ultra yerine High'da tutman daha iyi olur.
  • Ekran kartı olarak R9 380 yada GTX 960 4GB daha iyi olur.

@Spoop
Yeni kartasa mesele yok :):).

@MrFinBlack
GTX 970 ile ultrada 30 fps altında kalıyorum. Ama MSAA'yı 2x yapıp gelişmiş grafik ayarlarını kaparsanız sistemde muazzam fps artışı oluyor. Uzun lafın kısası akıcı oynatmaz.

Beyler benim 4000 tl bütçem var fakat monitörüm yok. GTX 980 alabilir miyim ? Olmassa GTX 970 alcam. GTX 970 ultrada advanced graphics kapalı kaç fps verir ?

@xxxxxxx123

MSAA: 2x
TXAA on
Grass Quality: High
Advanced graphics tamamen kapalı.
Diğer bütün ayarlar ultra.

Şehirde 65-80 fps
Ormanlık alanda 50-60 fps

GTX 970 ile alıyorum.

Teşekkür ederim dostum :) Ha birde 980 e okadar para vermeye değer mi ? Bütçeyi zorlayıp 980 alayım mı ? GTX 970 kaç sene ultrada götürür ? 980 kaç sene götürür ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı