R9 285 Sistemde Görüntü Gelmiyor

Ozan.ly

Hectopat
Daha fazla  
R9 285 ekran kartım var. Bir süreliğine şehir dışına gitmiştim. O sırada kardeşim oyun oynarken HDMI kablosuna ayağı takılmış. Bilgisayarı tekrar açtıklarında ekrana görüntü gelmemeye başlamış. Tekrar döndüğümde bende kontrol ettim bayağı uğraştım ekran kartı fanları dönüyor ama hiçbir şekilde görüntü yok. HDMI DVI girislerini denedim yine de görüntü yoktu RAM söküp taktım yine de görüntü gelmedi. Herhangi bir çözümü var mıdır varsa yardımcı olabilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

Merhaba, farklı bir kabloyla deneyin, olmazsa ekran kartını söküp slotunu temizleyin.
O'da çözüm olmadıysa ekran kartının girişine zarar vermiştir. Denemenizde fayda var iyi akşamlar dilerim.

😅Kral kasa televizyonun yanındaydı 4 yaşında kardeşim var ne yapalım takılmış çocuk.
Farklı HDMI kablosu ile denedim. Ekran kartını çıkarınca anakartin VGA girişi ile görüntü geliyor ama ekran kartını takınca görüntü gelmiyor.

😅Kral kasa televizyonun yanındaydı 4 yaşında kardeşim var ne yapalım takılmış çocuk.
Farklı HDMI kablosu ile denedim. Ekran kartını çıkarınca anakartin VGA girişi ile görüntü geliyor ama ekran kartını takınca görüntü gelmiyor.

HDMI girişine zarar gelmiştir büyük ihtimalle bir bilgisayarcıya baktırın.

Ekran kartındaki DVI Girişini test ettinizmi hocam? DVI to VGA almanız gerekli bunun için. Eğer bu da olmadıysa ekran kartının girişine zarar vermiştir.

Bu sabah gidip DVI to HDMI dönüştürücü aldım. Ekran kartının DVI girişine taktım ama ekrana yine görüntü gelmiyordu. Ekran kartını çıkarıp anakarttan VGA girişine taktigim zaman görüntü geliyor sadece.

Bu sabah gidip DVI to HDMI dönüştürücü aldım. Ekran kartının DVI girişine taktım ama ekrana yine görüntü gelmiyordu. Ekran kartını çıkarıp anakarttan VGA girişine taktigim zaman görüntü geliyor sadece.

Hocam geçmiş olsun... Gözle görünür bir hasar var mı girişinde bir kontrol edin... Yoksa bile bir bilgisayarcıya gösterin durumu izah edin. Yardımcı olacaklardır :). Bence ekran kartınız çöp olmadı giriş soketini değiştirebilirler... Saygılarımla :)

Ama DVI ve HDMI girişlerini denedim görüntü gelmiyordu şimdi eski bir ekran kartı takıp görüntü gelecek mi diye test edeceğim.

Ama DVI ve HDMI girişlerini denedim görüntü gelmiyordu şimdi eski bir ekran kartı takıp görüntü gelecek mi diye test edeceğim.
Soketine zarar vermiş belliki. Değiştirebilir bence. Siz deneyip geri dönüş sağlayın :)

Geri
Yukarı