R9 285 Sisteme İşlemci Önerisi

BomBokBen

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bu sistemdeki işlemci yerine OC edilebilir bir intel işlemci önerebilir misiniz? bu arada fiyat şu an 3000₺ civarı fazla değişmemeli. Şimdiden teşekkür ederim.
  • Core i5 4590
  • ASUS H81 Gamer
  • ASUS R9 285 STRIX OC Edition
  • Kingston HyperX Savage 8 GB 1600 MHz RAM
  • Kingston 120 GB HyperX 3K SSD
  • 2 TB 7200 RPM HDD
  • Aerocool GT-RS Kasa
  • Alternatif kasa: Aerocool GT-A
  • Aerocool KCAS 600W Bronze PSU
  • Akasa Nero LX

Yorumun için sağlasın dostum. :D

Bu arada üstteki arkadaştan özür dilerim bu kadar saldırgan cevap verdiğimden. Ama bilip bilmeden bilmişlik taslamayın. Çok çelişkili oluyor. Ne yapayım şimdi? Adam olmayan işlemciyi önerip "k" ibaresini anlatıyor. Hadi olmayan işlemciyi öner, bilmiyordur anlarım da bir de üstüne ders veriyor. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
sistemin geri kalanı belli işlemciyi hız aşırtmak sana ekstra ne sunabilir bilmiyorum ancak bana kalırsa işlemciye para harcamaktan sa daha kaliteli bir anakart alıp en azından daha stabilize bir sisteme sahip olabilirsin

Ya burada kullanici merakli ise yani o.c isini biliyorsa 4690k alinabilir, yada sadece kullanici ise yani pek bilmiyorsa, 4690 alinabilir. Sanirsam yanlislik gibi olmasin 4690k normal halinde 4690 ile esit galiba.

i5 4590k diye bir şey YOK. k'nın ne olduğunu biz de biliyoruz

başka fikri olan mesala 4690k
Sert çıkışmana gerek yoktu. Yardım etmeye çalışıyoruz aldığımız tepkiye bak. Biz de insanız HATA yapabiliriz. Değil mi ?
Ayrıca imla kurallarına dikkat et yoksa ban yersin. :)

Yorumun için sağlasın dostum. :D

Bu arada üstteki arkadaştan özür dilerim bu kadar saldırgan cevap verdiğimden. Ama bilip bilmeden bilmişlik taslamayın. Çok çelişkili oluyor. Ne yapayım şimdi? Adam olmayan işlemciyi önerip "k" ibaresini anlatıyor. Hadi olmayan işlemciyi öner, bilmiyordur anlarım da bir de üstüne ders veriyor. :D
Eğer benim gibi 13-14 saat uykusuzlukla gecenin bir vakti klavyeyi hızlı kullanıyor olsaydın şu anda böyle demezdin. :)
Bilip bilmeden bilmişlik tasladığım yok. Attığım mesajlara, cevaplara bakarsan o önyargını yıkabilirsin. :)

Son düzenleme:
Bak misal ben sana örnek vereyim :) Bende de 4690k var 4.0 ghz de çalışıyorum sıvı soğutmam var. Topu topu bana 3-5 fps veriyor ama bende o.c meraklısı olduğum için sanki %100 performans artışı gelmiş gibi hissediyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı