R9 290 İçin Intel İşlemci ve Anakart önerisi

Furkan Durmuş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Şuan Fx8320 İşlemci kullanıyorum ama sanırım yeteri kadar besleyemiyor ekran kartını Sleeping Dogs'da 10 dakika önce 60,70 Fps alıyorken 10 dakika sonra 36,48 Fps alıyorum Assassin's Creed 4 Black Flag'de maalesef bazı yerlerde 27 FPS kadar olabiliyor sadece FXAA açık olmasına rağmen ve İnternette testlere baktım benim kartımın performansı aynı model R9 290 kullananlara göre biraz daha düşük kalıyor. Yaklaşık 1200 Lira bütçem var. İşlemci ve Anakart önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 8320 yeni nesil güçlü bir işlemcidir. Sorun olacağını sanmıyorum. Darboğaz yapması imkansız. FPS düşmeleri sıcaklık sorunundan meydana gelebilir. Aida64 programı ile oyundayken sıcaklıkları kontrol edin.

FX-8320, R9 290'ı besleyecek kadar güçlü bir işlemci. Tüm sürücüleri, BIOS'u güncelleyin. Sistem taraması yapın. Eğer hala darboğazdan şüpheleniyorsanız işlemci performansını artırmak için overclock yapabilirsiniz.

KnoWng, gereksiz masraf olacaktır. 8320'ye overclock yapılarak 8350 yakalanabiliyor.

FX-8320, R9 290'ı besleyecek kadar güçlü bir işlemci. Tüm sürücüleri, BIOS'u güncelleyin. Sistem taraması yapın. Eğer hala darboğazdan şüpheleniyorsanız işlemci performansını artırmak için overclock yapabilirsiniz.

KnoWng, gereksiz masraf olacaktır. 8320'ye overclock yapılarak 8350 yakalanabiliyor.
Bios güncelledim. Norton İnternet security ücretli Virüs programı kullanıyorum. Virüs yok. 10 dakika arayla 20 Fps düşmesi neden olabilir?

Usta o zaman i7 4790K ve MSI Z97 PC Mate olsun anakart gerçekten fiyatına göre iyi performans veriyor.
Şu anakart hakkında düşünceleriniz nelerdir? Msi Z87-G43 Gaming İntel Z87 Soket 1150 Ddr3 3000Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

MSI Afterburner ile OSD ayarlarıyla oyun içindeyken işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını test eder misiniz?
Msi Afterburner ile sanırım sadece Gpu sıcaklığına bakılıyor. Benim kullandığım Msi Afterburner programın'da Gpu sıcaklığı var. Cpu için ise sadece Cpu usage var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı