R9 290 için kaç Watt PSU ?

• Konuyu başlatan Silinen üye 45552
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 3B
Hocam yazilanlar amdenin biraz bol keseden atmasi resmi sitesinde 750 w desede ben sahsen r9 280x i iyi bir 550 watlik psu ile bile calistirani gordum ornegin ocz gibi ust seviye olmayan bir psu calistiriliyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim şahsi fikrim her zaman kendi orijinal sitesinde yazanları uygulamaktır. Orada 750 W öneriliyor yazıyor, ben de ne önerdi ise onu yaparım. Yapıp yapmamak size kalmış.

selamlar. 1 yıl sonra konu hortluyor k bakmayın. benim MSI R9 290 ekran kartım var. geçen gece oyun oynarken pc nin poweri yandı bilgisayar açılmadı. bilgisayarı topladığım yere götürdüm. 350 W bir power takarak beni gönderdi. eve gittim bilgisayarı çalıstırdım. tekrardan 5-6 dakka içerisinde powerin sigortası attı içerden. bilgisayarı açamadım. aradım powerin tekrar arıza yaptğını söyledim . gelmemi söyledi gittim aynı powerden tekrar taktı ve evimdeki elektrik hattında şase olduğunu söyledi. eve gidip bilgisayarı çalıştırdım. yeni taktığı power de patladı bir koku geldi. yani 1 gecede 2 power yakmış oldum..bugün eve elektrikçi götürdüm elektrikci hernangi bir sıkıntının olmadığını, voltaj düsüklük yada yükseklik olmadığını, kaçak olmadığını söyledi. Amd FX 8300 olması lazım işlemcinin. 500W üzeri power alırsam bu soru aşmış olur muyum. acil yardım edebilir misiniz. TŞK ederim.

Arkadaşlar millete 700w 800w aldırmaktan vazgeçin artık. Nereye gitcek o kadar psu 600w 80plus , 1080p oyunlar için toplanan bilgisayarlara yeter de artar . Tamam fazla al iyidir ama 300 w 400w farka gerek yok, zaten bi sonrası 4k oyun oynamaktır onunda 15.000 tl maliyeti var 500 liralik psu'mu alamayacaksın. Tamam sakinim şuan :)

abiler kusura bakmayın pc konusunda çok iyi değilim. konuyu da hortlatmak istemezdim ama cidden çelişkideyim. elektrikçi evde bir sıkıntı olmadığını söyledi fakat yeni bir power alıp onu da heder etmekten korkuyorum açıkcası. sisteme power az geldiği için yanma, bozulma söz konusu olabilir mi ? ( xeaster ,chicagokekosu tşk ederim yorumlar cevaplar için .. sağolun varolun )

abiler yardımlarınız için tşk ederim. tüm riskleri göze alıp everest 600w power supply aldım taktık sorunsuz şekilde kullanıyorum bilgisayarımı şuan. herkese çok tşk ederim sagolun varolun

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı