R9 290 Tri-X Sistem

Kodlama vs ile de uğraşıyorum, çok farketmez değil mi ? i5 4690 ile 4460? Ayrıca bu işlemci beni ne kadar götürür

Ayrıca dediğiniz ekran kartı 4gb 256 bit olarak bulabildim benimki ise 4gb 512 bit?
Öyle bakacaksan işin var senin. 256 bit olması onun performansını etkilemiyor. Önemli olan gpunun performansı. Nesil olarak çok yeni ve güç tüketimi o performansa göre baya düşük. Kodlama konusunda bir şey diyemem. 0.300 mhz ne kadar etkisi olur bilemem.

Bende seninkine benzer bir sistem toplamakla uğraşıyorum şu an 4690 düşünüyordum. bende i5 4460 da işimi fazlasıyla görür diyerek 4460 siparişi verdim, RAM'leri vengance serisi 1600 mhz'lik "CORSAIR VENGEANCE Low Profile BC-CML8GX3M2A1600C9 DDR3-1600Mhz CL9 8GB (2x4GB) DUAL (9-9-9-24)" güç kaynağı da corsair cx600 olabilir, sadece bunları değiştirerek çok fazla bir performans kaybın olmadan 200 tl kazancın olabilir. Benim fikrime göre, son olarak "webdenal.com" ve "inventus.com.tr" gibi sitelerinden de almak istediğin parçaları karşılaştır bazıları buralarda vatana göre ciddi anlamda ucuz olabiliyor... Hayırlı olsun şimdiden...:)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci beni ne kadar götürür? Oyun oynama konusunda?

Peki o verdiğiniz siteler güvenilir midir? Çünkü çok görüyoruz ucuz ama dandik olan siteleri :D

Peki ekran kartını gtx 930 seçtim, diğer seçtiğim ekran kartıyla arasında 300tl ye yakın fark var. Bu farkı hakediyor mu ?

işlemci beni ne kadar götürür? oyun oynama konusunda?

peki o verdiğiniz siteler güvenilir midir? çünkü çok görüyoruz ucuz ama dandik olan siteleri :D
Net bir şey kimse veremez. Ne zaman oyunlar 4 çekirdek üstü isterse o zaman sıkıntı çıkartır diyeyim.
Eksen bilgisayardan alışveriş yapan arkadaşlarımız var. Arkadaş önerdiğine göre oradan alışveriş yaptı galiba.

Şuan 4 çekirdek istemeye çok mu uzak yoksa artık yakın mı :D Ayrıca i5 4690 kaç çekirdek? ve tekrar soruyorum o ekran kartı 300tl farkı hakediyor mu? Sanırım o ekran kartı beni 4-5 sene götürür :D

Bak 4460 ta 4 çekirdek 4690 da 4 çekirdek. Aralarında hız farkı var. Eğer ekran kartını eksen bilgisayardan alırsan sana 1134 tl gibi bir fiyata geliyor. Hatta bazı parçaları ordan daha ucuza bulabilirsin. Bu arada hard disk var galiba elinde.

Evet 500gb yeter şimdilik o zaman i5 4460 seçtim ve gtx 930 seçtim. Güç kaynağını da senin dediğini seçtim ve işlemci soğutucuyu çıkarttım. 2500tl ye toplanabilecek en iyi oyun bilgisayarı bu mudur :D

PC-kıtı hdd elimde var, ona gerek yok. Ayrıca işlemci soğutucuya da gerek yok dedi arkadaşlar. Onları çıkarttıp tekrar düzenleme yapabilir misiniz? Ayrıca kasayıda coolar master seçmişsiniz? zalman z3 plus 'tan ne farkı var? Arada 130 tl fark var. Çok büyük bir fark yoksa bu dediklerimi çıkarttıp daha kaliteli ekran kartı alamaz mıyız? Teşekkürler.

Ekran kartı gayet kaliteli ve Kasanın içinde 600W güç kaynağı mevcut ondan dolayı Zalman Z3 Plus 'dan 130 TL daha fazla. :) HDD 'yi çıkartıp i5 4690 veya i5 4590 almanızı öneririm.

Kasada güç kaynağı varsa hemde 600w, o zaman benim ayrı olarak güç kaynağı almama gerek yok sanırım?

Ve işlemci soğutucuya gerek var mı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı