R9 290 vs GTX 780

Ben fikrimi açık bir şekilde belirttim. R9 290 ile GTX 780 arasnda 250 TL fiyat farkı var. Şahsen 250 TL verip daha az peformans almak bana "koyar". Ayrıca yok sürücü desteğidir yok Experience'dir. AMD artık sürücülerini düzgün ve sık çıkarmaya başladı. Ayrıca Experience ve ShadowPlay'in AMD tarafında karşılığı var.

Tabi ki GTX 780. Sadece oyunlar da 5-10 FPS daha fazla veriyor diye R9 290 almak hata olur. Nvidia tasarım, yazılım vb. konular da AMD'yi ona katlar. Tasarım gibi konular da özellikle detaya inildikçe AMD kartlar problem yaratıyor ve çok fazla kasama başlıyor. Doku kalitesini yükselttikçe, bir zemine uyguladığımız texture kalitesi arttıkça işi sağlam yapmak için doku kalitesine yakından bakarız. AMD kartlar da bu işi çok daha zor oluyor. Yüksek kalite de bir texture atayıp yakınlaştıkça görüntüler elimize kareler halinde ulaşmaya başlıyor. Nvidia kartlarda ise bu iş artık saniye süresinin altına iniyor. Yaklaşık 0.8-0.9 saniye arasında elime net bir görüntü ulaşıyor. AMD kartlar da ise bu süre yaklaşık 3-4 saniyeye varıyor. Oyunlarda da GTX 780 gayet başarılıdır.

Ben fikrimi açık bir şekilde belirttim. R9 290 ile GTX 780 arasnda 250 TL fiyat farkı var. Şahsen 250 TL verip daha az peformans almak bana "koyar". Ayrıca yok sürücü desteğidir yok Experience'dir. AMD artık sürücülerini düzgün ve sık çıkarmaya başladı. Ayrıca Experience ve ShadowPlay'in AMD tarafında karşılığı var.
Karşılıklarını alabilir miyim?

Burada bulabilirsiniz. 26:13'den izlemeye başlayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada bulabilirsiniz. 26:13'den izlemeye başlayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

28:08 den sonra amd yazılım konusunda yetişmeye çalışıyor diyor ama demekki nvdia önde bu videoya göre :D

:)

Bir de videodaki tabloda nvdia geforce gtx 780 yazıyor.Bu benim bildiğim kadarıyla referans tasarım oluyor.Referans tasarım gtx 780 ile özel soğutmalı r9 290 karşılaştırmak adaletsizlik olmuş bence :)

Bence biraz da ihtiyaca göre seçmelisin kartı eğer full oyun oynayıp başka birşey yapmayacaksan r9 290 almalısın.Ama diğer yazılımsal programlarda sanırım gtx 780 r9 290 ı geçiyor render vs...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı