R9 290CF vs 780SLI Yorumlarınızı Bekliyorum

tarik_ninova

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Okuyor
Öncelikle İyi Forumlar;

AMD R9 290 CF(Referans Tasarım) ile ASUS GTX 780 SLI (Özel Tasarım) arasında kaldım. Recep Baltaş ağabeyimi etiketledim sanırım. Bu iki kart arasında kaldım. Diğer forumdaş arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum. R9 290 cf 780 SLI dan daha performanslı. Sdece referans tasarım olması beni üzüyor aslında referans tasarımlar herzaman daha şık oluyorlar :)

Geçelim Sorulara;

R9 290CF mi yoksa 780 SLI mı oyunda daha akıcı olur. Bazı arkadaşlar nıvıdıa nın driverlerinin daha iyi olduğunu söylüyor. Yani nvıdıa oyunda daha akıcılık sunuyormuş. Bu beni en çok korkutan durum. Performans ve oyun içi akıcılık her zaman ilk plan.
Bu arada r9 290 tek kart fan hızı %30 olduğu zaman oyunlarda 93 dereceyi görüyor. %100 olduğu zamanda 70 derecelerde geziyor. Crossfire yaptığım zaman bu sıcaklık dahada artarmı? Benim için sıcaklık önemli değil kartın performansına etki etmesin yeterli. Kartları daha almadım yılbaşında almayı düşünüyorum. Almadan önce bilen birine danışayım dedim. Bu arada lazım olursa kullanılacak sistem;

• İ7 4770K@ 4.7 (1.29v)
  • Corsair H80İ
  • Asus Maximus VI Extreme
  • R9 290CF veya 780SLI
  • 8gb 1600Mhz Gskill
  • 120 GB SSD
  • 1TB WD
  • CORSAİR 750W 80+(Güç kaynağını 1050w üzeri iyi marka güç kaynağı ile değiştireceğim)
  • Zalman z11 Plus(Kasayı da iyi bir kasa ile değiştirmem lazım. Çünkü bu kadar ısınan ekran kartında İyi bir hava akımı olan kasa lazım)

Yardım olan ve olacak tüm arkadaşlara TEŞEKKÜR EDİYORUM.
Özellikle Recep Baltaş Ağabeyimden Yorum bekliyorum..
En kısa zamanda da yanınıza uğramak istiyorum :)

İyi Forumlar...

Beklemek gibi bir seçeneğin yok mu? R9 290 CF daha iyidir ama Tek kart al.
R9 290 tek başına yeterlidir şu aralarda ki oyunlara.

780Tİ özel soğutma beklemelisin bence.

beklemek gibi bir seçeneğin yok mu? R9 290 cf daha iyidir ama tek kart al.
R9 290 tek başına yeterlidir şu aralarda ki oyunlara.

780ti özel soğutma beklemelisin bence.

780 dcu2 oc ile 780ti oluyor zaten yani bana göre r9 290x ile 780ti gereksiz oc ile o hale geliyorlar zaten.

- - - Güncellendi - - -

Ben GTX 780 Ti Özel Soğutma almanı tavsiye ederim.
Hocam uzun süre güncelleme yapmayacağım.En iyi performanslı almam lazım.

- - - Güncellendi - - -

Tek kart 780 Ti.

Aynı yorumu sizede yazıyorum bana r9 290cf ile 780slı ikilisinden birini önermenizi rica ediyorum

Bu arada konuya mesaj yazılınınca bana bildirim felan gelmiyor.
Yine bu arada Recep Baltaş Ağebeyimizi konuya nasıl çağırabiliriz?

Arkadaş sen tavsiyeleri dinlemeyeceksen ne için konu açtın? Recep Baltaş senin uşağın değil, ille de bir tek o cevaplayacak, tavsiye verecek diye bir şey yok.

Arkadaş sen tavsiyeleri dinlemeyeceksen ne için konu açtın? Recep Baltaş senin uşağın değil, ille de bir tek o cevaplayacak, tavsiye verecek diye bir şey yok.
Yorumlarımı okuduysan 780slı ve r9 290cf ikilisinden bir kart sordum bunların dışındaki önerilerinizi değil. Recep Baltaş uşağım demedim. Sadece yardım istedim. Olayı nereye çekiyorsunuz amacınız ne?

Madem öyle diyorsun, 780 ti sli al. Ha böyle yapmışsın. Ha paranın bir kısmını savurmuşsun. Aynı şey. Neredeyse full hd çözünürlükte 60 fps civarı veren bir kartın neden sli'ını yapasınız ki?

crysis3_1920_1080.gif

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı